24.09.2021
Zajímavá zpráva prolétla v tomto týdnu světem motorsportu. Americký rallyový jezdec, třiapadesátiletý Ken Block, který své jméno v minulosti spojil se značkami jako Subaru, Ford či Hoonigan, nyní začíná spolupracovat s ingolstadtskou Audi – a to překvapivě na vývoji elektromobility.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Sám Ken k tomuto pro mnohé nečekanému spojení dodává: „Právě Audi byla tou značkou, která zažehla moji vášeň pro motorsport. A jsem skutečně nadšený, že zrovna s Audi mohu otevřít další kapitolu své kariéry, kdy budeme společně vyvíjet inovativní projekty a dále posouvat hranice elektromobility“. Block byl teprve teenager, když Audi opanovalo světoznámý závod do vrchu Pikes Peak v rekordním čase. A byl to právě speciál z Pikes Peak, který bezesporu přišpěl ke Blockovu závodnímu nadšení.

 

Již během úvodního testování v Audi Motorsport centru v Neuburgu se Ken mohl svézt s legendárními modely značky se čtyřmi kruhy ve znaku. Vyzkoušel například královnu rallyové skupiny B Audi Sport quattro S1, okruhové Audi V8 quatto DTM, plně elektrický RS e-tron GT či koncept elektrického hypermobilu Audi e-tron Vision Grand Turismo. Block (ačkoliv je zarytý petrolhead) je přesvědčený, že právě elektromobilita je tou správnou cestou do budoucnosti. „Elektromobilita není jen o snižování emisí, ale je především o výkonu. A já miluji cokoliv, díky čemu mohu jezdit stále rychleji a rychleji.“

 

 

Konkrétní plány, které spolu Block a Audi zamýšlejí, však zatím ani jeden neprozradili. Je však jasné, že v Ingolstadtu budou chtít v co největší míře využít jeho bohaté zkušenosti ze závodních tratí. Na jedné z fotografií z Blockova testování obdivuje tento americký pilot speciál RS Q e-tron, který by se měl v lednu 2022 postavit na start Rallye Dakar. Je tedy možné, že to bude právě Block, kdo tento vůz, kombinující komponenty z monopostu Formule-E (elektromotory na nápravách) a spalovací motor TSI (sloužící k průběžnému dobíjení baterie), povede skrz saúdskoarabské pouště k cíli v Džiddě.

 

A je taktéž otázkou, zda se některé z ingolstadských superaut s ikonickým červeným kosočtvercem na masce chladiče (označující sportovní modely Audi RS) objeví v dalším z Blockových videí Gymkhana. Rozhodně by to mohlo být zajímavé. Věříme tedy, že ano.

 

 

Autor: Vašek Volf s využitím TZ Audi AG
Foto: Audi AG

24.09.2021

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.