03.10.2021
Poprvé se na startovní rošt evropských stopětadvacítek postavil v sobotu 2. října český juniorský závodník Vítězslav Marek. Tuto účast mu zajistil tým, který ho odměnil za výborné výsledky na slabším motocyklu o objemu 85 ccm. Na startu se spolu s ním představil také Julius Mikula. Jak si naši závodníci vedli v Teutschenthalu?
motocrossMotocross

Do závodu naskočilo přes šedesát dravých pilotů, tudíž musely být tréninky a kvalifikace rozděleny na dvě skupiny. Oba čeští závodníci skončili se skupině 1.

Volné tréninky

Volný trénink první skupiny ovládl belgický závodník Sacha Coenen. Navrátilec na závodní tratě a český závodník Julek Mikula zajel čtvrtý nejlepší čas. Víťa Marek se vešel do nejlepší dvacítky! S časem 2:11.347 bral devatenácté místo. Druhou skupinu ovládli jezdci z Holandska. Nejrychlejším byl Cas Valk.

Měřené tréninky

Svou rychlost po návratu na závodní tratě stvrdil Julek devátým časem v měřeném tréninku. Také Víťovi se zadařilo a do závodu se kvalifikoval jako sedmnáctý. Nejlepší čas první skupiny zajel tentokrát Ivano Van Erp z Holandska. Ve druhé skupině měřeného tréninku zajel nejrychlejší čas Ferruccio Zanchi.

1. jízda

Svůj závod si odjela nejrychlejší dvojice Ivano Van Erp a Valerio Lata, kteří za sebou nechali s více než 20 s ztrátou Bobbyho Bruce z Velké Británie. Třicáté místo v závodě připadlo Julkovi Mikulovi, který upadl a musel zajet do pitline. O dvě příčky za ním skončil Víťa Marek, kterého potkaly tři pády.

2. jízda

Ve druhé jízdě si polepšil Sacha Coenen, který rozjížďku vyhrál. Těsný souboj jsme mohli vidět mezi druhým Bobby Brucem a třetím Lucasem Coenenem. Také naši závodníci si ve druhé jízdě polepšili. Mikula dojel dvacátý a Marek třicátý. Zajímavostí je, že nejrychlejší kolo zajel v posledním kole závodu.