04.10.2021
Po loňské úspěšné premiéře Classic motocrossu v Březolupech se letos, 25.9.2021, seriál opět vrátil do areálu „Slunečního vinohradu“. Pořadatelé opět nezklamali, trať připravili optimálně pro starší motocykly. A když k tomu přidáme krásné podzimní počasí a bohatou jezdeckou účast kolem 120 závodníků, vychází nám dokonalý motokrosový víkend.

Pouze v roli nedobrovolného diváka se představil populární Zdeněk Hazdra. Před závodem měl v místě bydliště při jízdě na kole nedobrovolnou kolizi s autem. Zranění v obličeji mu znemožnilo v Březolupech startovat.

Krkolomnou cestu do Březolup měl stálý účastník našich závodů Helge Mühlig z Německa. Vyrazil na veteránské závody do Itálie. Tam až na místě zjistil, že nemá odpovídající licenci a startovat tak nemohl. A tak se po celonoční jízdě objevil na závodech u nás.

Na startu byl i legendární Jiří Stodůlka, která nás v minulosti úspěšně reprezentoval v motokrosu i enduru. Na svém kontě má mimo jiné 3x vítězství v Šestidenní ve Světové trofeji a řadu evropských a československých titulů.

Jako první se představili jezdci spojeného závodu PRE 65 125 Classic. Dominoval mu Robert Hnátek, za ním se dlouho držel Jiří Stodůlka. V cíli byl za Hnátkem  nakonec Jiří Fürbacher a Richard Švaral jako nejlepší 125 Classic.. S tratí se statečně pral i Vladimír Skořička na čtyřdobém Esu 250, které stále udržuje v původním, jak se teď moderně říká nálezovém stavu.

Ve 2. jízdě předvedl mistrovský start Jiří Stodůlka. V cíli bylo na prvních 2 místech nakonec stejné pořadí 1. Hnátek a 2. Fürbacher. Za nimi dojel Tomáš Fusek na ČZ 125, který tím i vyhrál celkově 125 Classic.

5. Ondřej Říma, 5. 5.

Následovala kategorie PRE 85. Nejlépe odstartoval Jindřich Musil, ale na čele jezdeckého pole ho vystřídal Lukáš Blažek. Musil se nevzdával, při souboji o prvenství měl ale lehký pád a pak už nic nebránilo Blažkovi v cestě za vítězstvím. I druhá jízda byla ve znamení souboje Musila s Blažkem, kteří jeli svůj vlastní závod s velkým náskokem. Dlouho vedl Lukáš Blažek, ale v posledním kole se na čelo vrátil Jindřich Musil. Bohužel na lavici těsně před cílem měl Musil těžký pád, po kterém skončil s poraněným kotníkem v péči zdravotní služby. Na stupně vítězů tak kromě Lukáše Blažka vystoupili Petr Čech a Ondřej Kráčalík na nádherné soutěžní čtyřdobé Jawě s motorem Rotax.

Celkové pořadí PRE 85:

1. Lukáš Blažek, Yamaha, 1. 1.

2. Petr Čech, Yamaha, 3. 3.

3. Ondřej Kráčalík, Jawa Rotax, 4. 4.

4. Aleš Kráčalík, BSA, 6. 5.

5. Jindřich Musil, Honda, 2. 0

Ve společném závodě PRE 75 55 a PRE 75 55 1. jízdu ovládli jezdci Classic Motocross Teamu Holice. Nejlépě odstartoval Václav Formánek před Jaroslavem Kořínkem a Davidem Říhou. Pravidelnou a bojovnou jízdou se brzy dostal do čela David Říha. Podobná situace byla i v jízdě 2., kdy se mezi holické jezdce dostal pouze Miroslav Knedlík.

5. Otto Haunold, BSA, 6. 5.

Početné startovní pole spojených tříd PRE 90 a PRE 97 ovládl Radek Macháč, i když nejlepší start měli Petr Kotrla a Roman Majer. Ale brzy se Macháč objevil na čele a neustále zvyšoval svůj náskok. Nakonec měl v cíli před druhým Lukášem Blažkem obrovský časový náskok 40 vteřin. Těsně za Blažkem dojel do cíle nejlepší jezdec PRE 90 Petr Kotrla. Ve 2. jízdě Macháč neponechal nic náhodě a od startu až do cíle jezdil suverénně na čele. Za ním opět dojel Lukáš Blažek a stejně jako v 1. jízdě Petr Kotrla. Ale Kotrla si 3. pozici vybojoval po urputném souboji mezi Romanem Majerem a Petrem Dokoupilem.