07.10.2021
Posledním, pátým závodem skončil letos pětidílný seriál jihočeského KP v sobotu, 2. října v Jiníně. Na mistrovskou trať se sjelo 153 závodníků. Akci přálo hezké počasí a až na pár lehčích zranění běželo vše, jak má. Závod se jel společně se seriálem VVL Cup a pořadatelem byl letos hodně aktivní klub MX Enduro Park Jinín.

Třída 50ccm jela jako jediná na zkrácenou trať a zvítězil v ní David Hroch z Kladrub. Mezi jezdci do dvanácti let, tedy ve třídě 65ccm opět vyhrál Josef Vrtal z AMK Zejax Chrudim a bez ztráty jediného bodu se letos stal i přeborníkem kraje v této třídě. Krásné souboje předváděli závodníci ve třídě 85ccm. Rozdíl na šachovnici v první jízdě 3 tisíciny vteřiny mluví za vše! Takovýto těsný souboj jsem už dlouho neviděl. Nakonec z něho vzešel lépe Adam Hruška z Pyšel. Druhý byl Filip Křivan z AMK Kaplice v AČR, který se však pro letošek stal přeborníkem kraje.

Ve třídě Hobby MX2 rozhodla až druhá jízda o celkovém vítězství Rusa Ilji Smolina z Dolních Břežan před Dominikem Vaňkem z MX Paradise. V celém seriálu se však právě Dominik Vaněk stal zaslouženým krajským přeborníkem. V kategorii Hobby MX1 sice v Jiníně zvítězil Tomáš Vituj z AMK Březová, v celkovém součtu mu však chyběl jeden závod, a tak se nakonec přeborníkem kraje v této třídě stal ke konci sezóny se hodně zlepšující Rakušan Nico Halmetschläger z Motosportu Chýnov.

Ve třídě Veterán 40 , v které pravidelně jezdilo nejvíce jezdců, zvítězil v Jiníně Adolf Straka z Motosportu Chýnov. Celou sezónu však velice pilně a pravidelně sbíral body Petr Fogl ze Speed Moto teamu, byť za celou sezónu ani jeden závod nevyhrál a stal se tak přeborníkem kraje. Adolf Straka skončil celkově druhý a mezi Zvlášť bodovanými veterány nad 50 let se už pak stal zaslouženým vítězem seriálu. Mezi veterány nad 60 let byl pak nejlepším jak v Jiníně, tak i v seriálu Miroslav Kukrál z PP Racing teamu.

Ve třídě MX2 (HR Technik cup) obhájil titul přeborníka kraje Jaroslav Strnad i IDS Stavby. V Jiníně se však musel sklonit před výkonem Davida Vondráka z Dr.K RT. Druhé místo v seriálu si nakonec vyjel matador Milan Šťastný z Vegan Motosportu. Ve třídě MX1 (HR Technik cup) vítězství v seriálu vybojoval Martin Häringer ze Zalužan, který titul potvrdil právě vítězstvím v Jiníně. Druhé místo v seriálu této třídy patří Albínovi Veselému z Brumla racing. Dobře jel v Jiníně i Martin Finěk z Husqvarna Promoto, ale po pádu v jízdě druhé bohužel musel odstoupit.

Nejlepší jezdci obdrželi v Jiníně hodnotné věcné ceny, jak od jihočeského střediska, tak i od pořadatele. Celkové vyhlášení sezony jihočeského KP 2021 se uskuteční v separátním termínu, který bude upřesněn. Děkujeme všem pořadatelům, jež letos uspořádali závody, dále jezdcům, kteří se letos jihočeského KP účastnili, samozřejmě všem sponzorům, kteří se na jeho chodu podíleli a také všem divákům, kteří na závodech tvořili nezbytnou diváckou kulisu. Zapomenout nesmíme ani na šikovné fotografy, kteří nám ze závodů přinášeli zajímavé fotoreporty...!