10.10.2021
Česká fantazie se odehrávala při 3. GP v sajdkárkrosu v Kramolíně u Nepomuku v neděli 10.10.2021. Psaly jí nadstandardní výkony českých posádek a jezdců. Vedoucí postavení v šampionátu si totiž po výhře ve třetí jízdě vyjeli Veldman-Čermák. Po první šestce pohlíželi Černý-Chopin, srdnatí Boukalové si po všech obtížích vtěsnali do top 14 a světové body přihodily další čtyři české posádky!

sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Velmi mrazivé ráno vítalo všechny účastníky MS sajdkár v Kramolíně u Nepomuku, teplota klesla k mínus třem stupňům! Pernou noc i brzké ráno měly některé naše posádky, které dávaly do pořádku své stroje. 

Již během dopoledne se ale společně s ostatními předvedli při tréninku na trati. K poledni se odehrály slavnostní ceremonie s představením všech zúčastněných posádek a dále se pokračovalo autogramiádu. Svou návštěvou podnik poctil i MMA fighter Karlos Terminátor Vémola.


DRUHÁ JÍZDA: Veldman-Čermák v posledním kole rozjásali své fans!Holeshot si ze včerejší jízdy zopakoval Willemsen před Baxem a Hermansem. V popředí se pohybovali také Černý a Boukal, což pro ně slibovalo naději na pěkný výsledek. Bohužel ještě v úvodu odstoupili Králíček, dostal do nohy stupačkou od soupeře a ani Poslušný, prokoplý chladič.

 Avšak čela závodu se to netýkalo.

Suverénní Bax sice ještě v prvním kole nechal Willemsena ve vedení, ale pak se do toho rázně vložil a znovu odpálil královskou jízdu za vítězstvím. Za nimi letěla skupinka Hermans, Vanluchene, Varik a Veldman, kteří se mezi sebou vůbec nešetřili. Docházelo k nervydrásajícím soubojům po celý průběh, že až do cíle nebylo rozhodnuto. Pozice si různě měnili. Na druhé se nakonec vypracoval Vanluchene, ale toho z něj obratem sesadil Hermans. Závěrečný finiš se pak velmi povedl Veldmanovi. Nejenže si poradil s ostatními před sebou, ale v posledním kole udolal i Vanluchena!Z českých želízek se nejvýše pohybovali Černý-Chopin. V začátku okupovali 7. pozici. Sice v průběhu klesli, ale nevzdávali se a nakonec ztracené postavení znovu dobyli, takže šachovnicový praporek je odmávl jako sedmé. Smolaři s technikou, bratři Boukalové, svou houževnatostí dosáhli na top10, což bylo velké zadostiučinění za sobotní peripetie. Bojového ducha ale v sobě našly i ostatní české posádky. Hned tři si sáhly na body. Domácí Polívka znovu čaroval a bylo z toho 17. místo. Hned za ním se umístil Žižlavský a Peč! Jen Hlava skončil těsně pod bodovanou pozicí. Druhý z českých spolujezdců Míra Zatloukal dopomohl k 16. místu v závodě.Výsledky 2. jízdy:
1. Bax-Musset, 2. Hermans-Janssens, 3. Veldman-Čermák, 4. Vanluchene-Bax, 5. Varik-Kunnas, …7. Černý-Chopin, 10. Boukalové, 16. Peter-Zatloukal, 17. Polívka-Rota, 18. Žižlavský-Hanulík, 19. Pečové, 21. Hlava-Hrachovec, 26. Králíčkové, 27. Poslušný-Rozhoň
TŘETÍ JÍZDA: Česká fantazie…Již start rozradostnil početné české publikum. Holeshot si sice nenechal vzít Willemsen, ale hned vedle něj se objevil Černý a za ním Veldman s Čermákem, což byl dobrý předpoklad do následujícího průběhu. Během úvodního kola se světová esa poskládala za sebou s Černým na 5. místě. Přes třetinu jízdy si vedení jistil Willemsen. Na něm byli kolo na kolo zavěšeni Hermans, Veldman, Bax, Vanluchene a za nimi Černý. Diváci byli ve varu!A když Veldman s naším Ondrou Čermákem předjeli prvního Willemsena, v Kramolíně to zahučelo. Dravé mládí šlo vpřed a vítězství naproti. Až do cíle jim ale nedávali pokoj vítězové z předešlých jízd, Bax-Musset. Souboj střídal souboj a fanoušek trnul. Veldman se ale nedal a všechny ataky ustál. Pod plápolajícím šachovnicovým praporkem měl dvojnásobnou radost. Nejen z vítězství, ale i se získáním “červené tabulky” pro lídra šampionátu! Bax dojel druhý a Vanluchene třetí. Pořadí posádek za nimi bylo až do konce otevřené. Nakonec se prosadil na čtvrté Varik před Willemsenem a Hermansem.Skvělý výkon podala česko-francouzská dvojice Černý-Chopin, protože po celý závod se udržela v kontaktu se špičkou a nakonec jim patřila úžasná sedmá příčka. A když další tři česká želízka, Boukalové, Peter-Zatloukal a Pečové, přihodila světové body, byla rázem česká radost několikanásobná! 
Výsledky 3. jízdy:
1. Veldman-Čermák, 2. Bax-Musset, 3. Vanluchene-Bax, 4. Varik-Kunnas, 5. Willemsen-Lebreton, …7. Černý-Chopin, … 15. Boukalové, 18. Peter-Zatloukal, 20. Pečové, 21. Žižlavský-Hanulík, 22. Polívka-Rota, 23. Poslušný-RozhoňCelkově:
1. Bax-Musset (72 b.), 2. Veldman-Čermák (63 b.), 3. Hermans-Janssens (59 b.), 4. Vanluchene-Bax (58 b.), 5. Varik-Kunnas (50 b.), … 8. Černý-Chopin (37 b.), 14. Boukalové (21 b.), 18. Peter-Zatloukal (8 b.), 20. Polívka-Rota (6 b.), 23. Pečové (3 b.), 24. Žižlavský-Hanulík (3 b.)Kompletní výsledky naleznete na racetiming.cz a bohaté fotogalerie z celého dne hledejte na facebookovýmh stránkách CZECH MOTO!
Velkolepě pojatá Grand Prix v Kramolíně přinesla nervydrásající souboje, houževnaté a nevzdávající se české posádky, skvělé publikum, luxusně připravenou trať a hlavně - českého jezdce Ondřeje Čermáka jako lídra šampionátu! Dočkáme se mistra světa?Na závěr za redakci motolevel.com přejeme zraněným jezdcům, quadcrossaři Zdeňkovi Poláčkovi a Martinu Králíčkovi, brzké uzdravení! 

(Joh)

10.10.2021


KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.