12.10.2021
Cez víkend 9.-10. októbra sa v českom Chebe uskutočnilo finálové podujatie 6-dielneho seriálu Medzinárodných majstrovstiev Supermoto Českej republiky. Tohto šampionátu sa pravidelne zúčastňovali i jazdci SMF a to konkrétne Michal Solík, Marián Nejedlík, Ján Mikulák, Marek Novotný a Stephan Wyckoff. Michal Solík si v silnej medzinárodnej konkurencii dokázal poradiť a vo svojej kategórii S3 si vybojoval titul majstra ČR! Gratulujeme!
motocrossMotocross

Michal Solík #12

“Po ročnej pauze (prvý pretek 2020 zranenie plus covid obmedzenia) som sa opäť vrátil za volant svojej “Hondičky”. Technika zostala, takže som nemusel nič vyvíjať a mohol sa venovať len jazdeniu. Ako už tradične prioritou mi boli Medzinárodné České majstrovstvá, ktoré sa postupne spájajú s Rakúskymi majstrovstvami, takže kvalita zaručená.

Bojovali sme na tratiach v Písku, Vysokom Mýte a Chebe, okrem spomínaného Písku (druhé miesto) sa mi darilo všade na jednotku a postupne som si zväčšoval náskok v celkovom hodnotení sezóny 2021.

Ako posledné podujatie sa išlo minulý víkend v studenom Chebe, kde ranné teploty klesli pod bod mrazu a veru mali sme všetci čo robiť, aby sme pneumatiky udržovali v pracovnej teplote. Kvalifikáciu som vyhral skoro o sekundu, takže do pretekov som išiel v pohode pre potrebne body. Chýbalo mi 6 bodov aby som dosiahol titul, no chcel som sa vyhnúť taktizovaniu a v prvej jazde som nasadil tempo, ktorému konkurencia nestíhala a tak bez problémov som si prišiel pre plný počet bodov a aj pre čerstvý titul majstra ČR v triede S3. Druhá jazda bola o niečo napínavejšia, keďže po štarte som sa prepadol na tretie miesto, ale konzistentnou jazdou som sa prebojoval na čelo pretekov a tým potvrdil že titul je v správnych rukách.

Nedá mi nespomenúť, že v ČR nás jazdilo viac slovenských jazdcov, ktorý svojimi výkonmi v kategórii S3 robili dobré meno SMF a to menovite: