02.11.2021
Ano je tomu tak. Martin Šoltys, který od začátku své dakarské etapy závodil pouze za roudnický tým Tatra Buggyra Racing, se přesouvá do sedlčanského týmu Martina Macíka jr. Na nadcházejícím ročníku bude pilotovat zbrusu nového Arnošta v týmu Big Shock Racing.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Martin Macík jr. už loni po Dakaru 2021 vyhlašoval, že chce společně se svým týmem na nadcházející ročník vyslat dva ryze závodní speciály svého týmu. Jediné, co v tu dobu chybělo byl druhý zkušený pilot, který by dokázal jet v TOP10 celkového pořadí a dokázal v kritických momentech pomoci.

 

Zdá se, že Martin k Martinovi sedl a vznikla tak nová česká spolupráce. Martin Šoltys se přesunul ze severu Čech do Sedlčan, kde v dílnách spatřil svůj nový kamion, se kterým bude závodit v Saudské Arábii. Nejedná se o žádný jiný kamion než ten, se kterým byl přednedávnem Martin Macík v Maroku na závodech, kde Arnošta náležitě otestoval.

 

Společně se Šoltysem usednou do kamionu další dva členové nově vzniklé posádky. Prvním z nich je navigátor, ostřílený dakarským závodem na motocyklu, Roman Krejčí. A třetím do party bude palubní mechanik Jakub Jiřinec.

 

Český tým Big Shock Racing tak na následující Dakar 2022 vyšle opravdu velice silnou sestavu ostřílených borců. S Karlem pojede již osvědčená týmová sestava ve složení Martin Macík jr, František Tomášek a David Švanda. Druhý kamion bude pilotovat již zmiňovaná nová trojice. Přinese tento tah kýžený výsledek v podobě dakarského beduína pro jednoho z našich borců?

 

Připravil: Ondřej Novotný
Zdroj: Big Shock Racing
Foto: MM Photography
2.11.2021

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.