08.11.2021
První listopadovou sobotu se uskutečnila poslední akce na dráze v Malešově. Zdejší pořadatelé, kteří patří k průkopníkům kategorie Junior SIDE a Quad pojali ukončení sezony netradičně. K malým čtyřkolkám a sajdkárám vypsali také kategorie Maminek a Tatínků.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Největší podívaná byla už v první rozjížďce na kategorii Junior SIDE i přes to, že z původně tří přihlášených posádek, dorazily jen dvě. Vašek Kalinovský s Petrem Padevětem si s posádkou Hans Klein - Daniel Svoboda na trati nedarovali jediný centimetr. Cílem projela první posádka Kalinovský - Padevět jen o několik metrů před německo-českou dvojicí.

 

Ve druhé jízdě mohli přítomní diváci opět sledovat strhující bitvu o vítězství. Závod se ale musel předčasně přerušit po pádu posádky Klein - Svoboda. Kluci to ale zvládli skvěle a nakonec odešli z dráhy po svých a také s velikou zkušeností.

 

V kategorii čtyřkolek odstartovalo osm jezdců a stylem start cíl dominoval Dominik Hora. Za ním dojel Denis Lavír,  který dokázal držet podobné tempo 2-3 kola, ale poté co mu Dominik poujel, si svou pozici jen hlídal.

 

Druhá rozjížďka byla tou nejlepší v podání Dominika Hory, který po kolizi po startu odjížděl až ze zadních pozic a díky několika krásným předjížděcím manévrům se dokázal v posledním kole vyhoupnout na první pozici.

 

„Podobné akce děláme, protože nás to prostě baví. Doufáme, že se tyhle kategorie rozjedou a třeba za rok, dva již nabídnou plnohodnotnou podívanou. Našlápnuto mají myslím dobře,“ zaznělo z tábora pořadatelů.


 

 

Připravili: Karel Švéda a Tomáš Trojan

Foto: Renata Padevětová


 

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.