10.11.2021
Teprve třináctiletý závodník Zdeněk Rašpl prožil výjimečnou sezonu. Absolvoval všechny podniky MMČR sajdkár a čtyřkolek (v Jiníně, Krásné Lípě, Kramolíně, Horšovském Týně a Horním Újezdě), v PČR čtyřkolek junior dosáhl se svým strojem Yamaha 250, o který se mu stará jeho otec Zdeněk, na pět cenných pohárů a ve finále se stal juniorským vicemistrem ČR ve čtyřkolkách pro rok 2021.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Tomuto sportu se velký talent ze Zavlekova věnuje od svých šesti let a tvrdá dřina se mu začíná vyplácet. „Ke čtyřkolkám jsem se dostal díky taťkovi, který přešel z motorky na motocross na čtyřkolku a začal mě trénovat. Na čtyřkolkách mě baví především skoky, rychlost a celkově mám rád adrenalin,“ svěřil se Deníku majitel několika desítek pohárů, který nikdy nepřemýšlel o tom, že by se věnoval jinému, více tradičnímu sportu.„I díky tomu, že mě k tomu vede můj taťka, byly pro mě čtyřkolky vždycky jednoznačnou volbou,“ říká okamžitě.


Jeho doposud největším úspěchem je právě stříbrná placka v mistráku ČR mezi juniory. „Toho si zatím ve své kariéře nejvíce považuji,“ má jasno Zdeněk Rašpl, jehož od tohoto nebezpečného sportu v době minulé neodradilo ani nepříjemné zranění.


Zbývající text si můžete dočíst na webu Klatovského deníku proklikem ZDE.

 

Text: Martin Mangl / Klatovský deník

Foto: Marcela „Marci“ Rašplová

10. 11. 2021

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.