02.11.2021
Stále vzkvétající disciplína EuroNascar je obrovským tahákem pro fanoušky okruhových závodů. Mohou tak vidět rychlé Nascar speciály, které znají z Ameriky, na tratích v Evropě. Tradičně se také závodníci představují na našem okruhu v Mostě, kde má velkou fanouškovskou základnu vítěz letošní série EuroNascar 2 Martin Doubek.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Poslední říjnový víkend v Itálii vyvrcholil závěrečným dvojzávodem letošní NASCAR EURO WHELEN SERIES 2021. Na startu šestidílného seriálu nechyběl ani letos jediný český zástupce Martin Doubek. Rodák z Litomyšle a odchovanec Orion Racing Teamu nakonec vybojoval kýžený triumf. 

 

Byly to ale nervy, neboť rozuzlení přišlo až v poslední nedělní jízdě, kdy nakonec psychiku nezvládl (po sobotě) vedoucí pilot seriálu Němec Tobias Dauenhauer, který ze třetího místa v šestém kole havaroval! Doubek (Ford Mustang, 445b.), tak nakonec cílem prolétl první a věděl, že tohle poslední vítězství mu dává titul! Druhý celkově skončil tedy Němec Dauenhauer (Ford Mustang, 428b.) a třetí Izraelec Naveh Talor (Chevrolet Camaro, 381b.) „Evropskou automobilovou soutěž NASCAR jedu šestým rokem a teprve nyní jsem se dočkal. Je to super pocit - děkuji všem, kdo mně pomohli k tomuto úspěchu, za kterým jsem si šel tvrdě od začátku této sezony,“ řekl rezolutně spokojený Doubek.

 

 

Text: Petr Kovář

Foto: Orion Racing Team

2. 11. 2021

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.