16.11.2021
Úspěšného závodníka Jaromíra Romančíka, který v minulosti zasáhl i do MXGP, jsme mohli letos vidět z počátku sezóny na závodech motokrosu. Hned na prvním závodě se postavil na stupně vítězů za Butrona a Drdaje. Poté se však naplno věnoval enduru, kde dosáhl několika úspěchů. Po sezóně se vyjádřil na svých sociálních sítích, jak to vidí dále.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Rok 2021

 

Musím říct, že to byl velmi úspěšný rok. Dokázal jsem se postavit na bednu MMČR v motokrosu. Narodila se mi nádherná a zdravá dcera Laura. Byl jsem nominovaným reprezentantem ČR na mezinárodní šestidenní, kde jsme skončili šestí na světě. V MČR v enduru jsem udělal mistra ČR ve třídě E2 a v absolutním pořadí vicemistra. Na mistrovství Evropy jsem se stal mistrem ve třídě Over 250 4T a spolu s Jiřím Hádkem, Kryštofem Kouble a Matyášem Chlumem jsme se stali mistry Evropy v družstvech.

 

Chtěl bych strašně poděkovat všem lidem, kteří mi k tomuto pomohli, rodině, své ženě, dětem, panu Šilhánkovi, Pošíkovi, Havlovi a všem sponzorům.

 

Musím ale říct, že moje enduro kariéra je u konce. Kvůli práci a rodině už nemůžu strávit tolik času na závodech, tak budu v rámci možností závodit jen na motokrose. Motokros není tak náročný na čas jako enduro a já už nejsem nejmladší, musím dát více času rodině a vydělávání peněz. Doufám, že mě za to nikdo neodsoudí, ale v dnešní době to už jinak nejde. Přeji všem endurákům hodně sil do dalších bojů beze mě.

 

 

 

Připravil: Ondřej Novotný

Zdroj: Fb Jara Romančík

Foto: archiv jezdce

16. 11. 2021

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.