20.11.2021
V letošní sezóně spolujezdec Ondřej Čermák ve službách nizozemského týmu Juliana Veldmana zaznamenal životní úspěch a stal se vůbec prvním Čechem, který pronikl ve světovém šampionátu do top3! Český sajdkárkros slaví mimořádný úspěch, protože nikdy v historii jeho jezdec nestál na konci seriálu MS tak vysoko.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Ondrův výšlap na pomyslný sajdkárkrosový Olymp vedl přes dvě vyhrané jízdy a tři celková druhá místa. Dále k bronzu jednotlivců přidal i zlato ve skupinovém „Sidecarcross of Nations“, který dosáhl v nizozemském družstvu. Na sklonku kariéry si asi splnil největší sen a přidal cenný kov z MS, který až zpětně nejvíce ocení a může jednou říci: „Byl jsem třetí na světě!“


FOTO: Ondřej Čermák se svým nizozemským pilotem Julianem Veldmanem a s bronzovou medailí FIM!


Letošní sezona se pro něj vyvíjela velice slibně. Dokonce po MS v Kramolíně přebíral červenou tabulku pro lídra šampionátu. V té chvíli asi nejeden český fanoušek i sám Ondřej zadoufali, že by Česká republika mohla mít prvního mistra světa! Finálový závod v nizozemském Oss nakonec přinesl historický bronz.


FOTO: Po MS v Kramolíně lídry šampionátu!


Že v Ondrovi dříme obrovský potenciál a velký talent mohli zasvěcení pozorovat od jeho začátků v tříkolovém sportu. Od té doby jen vylepšoval své renomé. Svou výjimečnost spojil se svým bratrem Tomášem a dosáhli nesčetně úspěchů u nás a hlavně v zahraničí. Posbírali 6 českých titulů a několik pódií na MS. Snoubila je perfektní připravenost, sehranost, ohromná fyzička a hlavně měli drajv a duši pravého závodníka. Jednou při absenci svého bratra dokonce naskočil do vozíku desetinásobného mistra světa Daniela Willemsena, aby s ním vyhrál obě jízdy Grand Prix.

Jeho síň slávy se během kariéry plnila množstvím pohárů, trofejí a nyní přidal k nim ten asi nejcennější kov. Když zabilancujeme nad jeho kariérou, můžeme s klidem říci, že je naším nejúspěšnějším spolujezdcem.


FOTO: Letošní trojice nejlepších jezdců světa


CELKOVÁ BILANCE kariéry spolujezdce Ondřeje Čermáka:

MS:
jízdy: 4x první, 6x druhý, 6x třetí, 43x v top5
pódium: 1x první, 4x druhý, 4x třetí
konečné pořadí: 1x třetí, 1x top5, 5x top10

MMČR jednotlivci, družstva a challenge:
6x mistr, 6x vícemistr, 2x druhý vícemistr

ME družstev: 1x zlato, 1x bronz


Děkujeme, Ondro, za vynikající reprezentaci českého sajdkárkrosu a za radost, kterou nám přinesly tvé výkony na trati! Snad nám znovu vyroste takový formát závodníka, jaký jsi byl Ty!(joh)
Foto: Josef Hejnal, Martin Husár

20.11.2021
 

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.