21.11.2021
V Miroslavi v Jihomoravském kraji? Mistra světa? Ano, čtete správně. Právě ukončení sezóny pro děti, které každoročně pořádá Jiří Matějec st., bylo letos 13. listopadu okořeněno o účast novopečeného mistra světa třídy MX2 – Maxime Renaux. A jak to celé vzniklo?
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Mnozí fanoušci, kteří se o MXGP zajímají důkladněji, možná vědí, že právě tento francouzský závodník má přítelkyni z České republiky. Zajímavostí je, že i jeho závodní mechanik je Čech. Když se Jirka Matějec dozvěděl, že první Maximova cesta bude právě do Čech, domluvil s jeho přítelkyní a její rodinou překvapení pro něho i pro děti v rámci ukončení sezóny.

 

Přáním rodiny bylo, aby se o tom moc nemluvilo. Maxime totiž potřebuje po sezóně odpočinek, který hned z počátku nechce spojovat s fotografy, dělat rozhovory, atd. Podařilo se a o jeho účasti věděli pouze aktéři ukončení sezóny, kteří si to také nechali pro sebe.

 

Sehnal francouzské vlajky, nechal upéct dorty, připravil speciální podpisové karty, nakoupil Monster Energy drinky a veškeré občerstvení…

 

 

Maxime o ničem nevěděl, neměl tušení, kam jede, až když auto přítelkyně rodičů odbočilo a přijelo na trať, přivítal ho výbor dětských závodníků „tůrováním“ svých motorek. Dojatý a překvapený Maxime obešel všechny jezdce, podal jim ruku a poděkovat za příjemné přivítání.

 

Když děti vyrazily na trať, Maxime zjistil, že mu přítelkyně vzala i oblečení. Neváhal, během chvilky byl oblečený a půjčil si sériovou Yamahu, se kterou se dobu s juniory vozil na trati. Následovala beseda, kterou všichni děti s nadšením uvítaly, pokládaly mistrovi světa otázky. Besedu překládala přítelkyně.

 

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří mi pomohli s touto akcí a všem, kteří to udrželi v tajemství. Splnili jsme tak přání Maximovi přítelkyně a dokázali jsme skvěle Maxima samotného překvapit. Jsem rád, že se mu akce v Čechách líbila a všechny nás přivítal s otevřenou náručí,“ prozradil Jirka Matějec.

 

 

 

Připravil: Pavel Horák

Foto: Beďa Špendlík, Jan Srnec, Jaru Pex

21. 11. 2021

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.