19.11.2021
Další dvoudenní kurz Trenérské školy Autoklubu České republiky, školení trenérů třídy C, proběhl o uplynulém víkendu v Holicích v prostorách Střední školy automobilní v Holicích. Čtyřiadvacet posluchačů z několika disciplín tak prohloubilo své znalosti hned v několika oblastech.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Na školení nechyběli zástupci motokrosu, silničních závodů motocyklů, kartingu, autocrossu a ploché dráhy. Zastoupeni byli kromě budoucích trenérů i trenérky.

 

Jako první přednášející vystoupil v pátek Mgr. Josef Mňuk, MBA, který posluchačům přednesl informace o výživě a pitném režimu, sportovním tréninku a ročním tréninkovém cyklu. Zábavnou avšak odbornou byla přednáška o první pomoci, kterou měl na starosti profesionální zdravotnický záchranář Lukáš Michálek, Dis. Závěr prvního dne byl ve znamení anatomie, fyziologie a regenerace sportovce, který posluchačům přednesla fyzioterapeutka Mgr. Michaela Hajduková.

 

Sobotní program zahájil Mgr. Aleš Doležal přednáškou o pedagogice a psychologii, kterou následovala sportovní příprava dětí. Po úvodních přednáškách se posluchači spolu s pohybovou specialistkou Kristýnou Mňuk přesunuli do haly na testování kondičních schopností, nastavení těla, napřímení a nastavení technického provedení jednotlivých cviků. Po cvičební vložce následoval písemný test a osobní pohovory.

 

Pro posluchače se specializací na motokros a enduro následoval ještě několikahodinový program, který zahrnoval organizaci a řízení motoristického sportu, sportovní řády a základy specializace.

 

 

„Jsem rád, že jsme se na dalším školení sešli v tak hojném počtu. Těší mě, že je o trenérské licence takový zájem a věřím, že společně s Autoklubem České republiky pomůžeme růstu novým trenérům a dalšímu rozvoji těm stávajícím napříč disciplínami v auto i moto sportu. Už nyní připravujeme jarní termíny a celkový koncept doškolovacích seminářů“ prozradil k úspěšnému školení garant projektu Josef Mňuk. Radostí všech přednášejících bylo také to, že všichni posluchači věnovali maximum pozornosti nově získaným informacím, dotazovali se a zapojovali se do komunikace.

 

Proškolení trenéři z minulých termínů budou v lednu pokračovat ve studiu pro získání licence třídy B, které bude probíhat ve spolupráci s VŠTVS Palestra v pražských Kbelích. Prvotní část kurzů bude probíhat prezenčně ve třech termínech v zimním období, následovat bude 20-30 hodin online školení a školení bude uzavřeno zkouškou 19. března 2022.

 

Aktuálně vzdělaní trenéři se mohou přihlásit také do doškolovacích seminářů. Regenerace sportovce bude probíhat 29. ledna 2022 s fyzioterapeutem Mgr. Alešem Pospíšilem, následovat bude 26. března 2022 výživa ve sportu s Mgr. Josefem Mňukem, MBA.

 

Potřebné informace o přihláškách na školení trenérů Licence B a doškolovacích seminářích či případné další informace Vám budou sděleny na níže uvedených kontaktech.

 

 

Kontakty na odpovědné osoby:

Garant Trenérské školy AČR

Mgr. Josef Mňuk, MBA, [email protected], 420 777 000 479

 

Předseda SMS Pardubice

Martin Novotný, [email protected], 420 603 237 743

 

TZ Autoklubu ČR

19. 11. 2021

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.