26.11.2021
O víkendu 19.-21. listopadu absolvoval český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky Filip Salač oficiální test na motocyklu kategorie Moto2. Do té přestupuje po letošní sezóně a bude hájit barvy známého italského týmu Gresini Racing. Víkendový test proběhl na okruhu Jerez ve Španělsku a Filipovi se dařilo. V konkurenci svých budoucích soupeřů zajel osmý nejrychlejší čas.

Závodiště v Jerezu přivítalo jezdce nevlídným počasím. První den byla trať mokrá a teprve postupně začala osychat. Filip zvolna dostával do ruky nový motocykl italského týmu a od začátku bylo zřejmé, že mu sedí. Na osychající trati již zrychloval a druhý den se prezentoval skvělým osmým místem s minimální ztrátou na nejrychlejšího jezdce.

„První testování s motocyklem kategorie Moto2 mám za sebou. Myslím si, že to byl dobrý test. Mám z toho velkou radost. První den jsem se v Jerezu sžíval s motorkou, bylo to pro mě těžší, protože první výjezdy byly na mokru. Pak byla trať taková napůl mokrá. Moc jsme toho nemohli vyzkoušet, ale další den už to bylo lepší. Mokré byly jen tři zatáčky a byly tam všichni jezdci, kteří pojedou příští rok s námi. Viděli jsme i časy a jak na tom jsme. Podařilo se mi dojet na osmém místě, pouze 0,8 sekundy za nejrychlejším, to je podle mě skvělý výsledek na první testy s novou motorkou v nové kategorii. Byl jsem spokojený, tým také, motorka mi sedí. Nemohu se dočkat dalších testů, teď pro mě skončila sezóna a plánuji se připravit hlavně fyzicky na nový ročník. To bude potřeba. Už se těším na novou sezónu,“ okomentoval víkend v Jerezu Filip Salač.

Pro Filipa tak těmito testy sezóna 2021 skončila. Nyní ho čeká krátké volno a start přípravy na nový ročník, kde se premiérově představí v kategorii Moto2. Jak se mu zde bude dařit, to se dozvíme nejdříve začátkem března v Qataru. Do té doby ho budeme moci sledovat ještě na dalších oficiálních testech v Portimão.