27.11.2021
Světové eso Koen Hermans z nizozemského Hengela, který v letošní sezoně skončil na 4. místě v MS s Glenem Janssenem, se domluvil na příští ročník s francouzským spolujezdcem Nicolasem Mussetem. Se staronovým parťákem se chce pokusit o zisk titulu mistra světa!
sidecarcrossSidecarcross

Poslední roky patří do úzké světové elity a sebevědomě se hlásí do boje o prvenství. Nesčetněkrát stanul na stupních vítězů při Grand Prix a honosí se vícemistrem i druhým vícemistrem světa. Tituly dosáhl právě s Nicolasem Mussetem. I z toho důvodu s ním zase chce navázat spolupráci. Touha po mistrovi je u něj očividná. „To je to, co chci a čeho jsem ještě nedosáhl,“ říká Hermans o svých ambicích pro příští rok.

Od angažmá staronového spolujezdce, s kterým absolvoval dva velmi úspěšné roky, si hodně slibuje. Zažil s ním přelomová léta své kariéry. S ním pokořil nizozemského mistra a v roce 2018 poprvé vyhrál Grand Prix Lotyšska. „V té sezóně jsme skončili druzí v mistrovství světa, přičemž jsme měli dobrou šanci vyhrát. Tehdy jsme byli rychlí.“

V sezoně 2022 bude mít duo další šanci na celkové vítězství. Hermansův současný spolujezdec Glenn Janssens z Belgie totiž po dvou letech u něj skončil, proto volba na francouzského spolujezdce byla jasná. Zimní přípravu na novou sezonu zahájí až v lednu.