10.01.2022
Tradiční otvírak Anaheim 1 zahájil letošní sedmnáctikolovou sérii Monster Energy AMA Supercrossu 2022. "Can I believe that?" to byla první slova Roczena po jeho fenomenálním vítězství ve třídě 450SX. Ken tomu sice nemohl uvěřit, ale 39 elitních účastníků MXGP mu věřilo už před závodem a v tradiční předsezónní anketě pasovalo sympatického Němce na největšího favorita úvodního závodu. Ve třídě 250SX West dominoval Christian Craig, když jeho týmový kolega a vítěz minuloroční východní série Colt Nichols skončil po pádu už v heat race.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat


450SX


První letošní holeshot si připsal Chase Sexton, ale o pár metrů dál už vedení převzal jeho týmový kolega Ken Roczen. Pár kol to vypadalo, že Chase bude na Kena útočit, ale ukázalo se, jak důležitá je zkušenost, a tak v polovině závodu Chase po drobné chybě spadl a propadnul se na třetí flek. Po několika zatáčkách se dostal zpátky na druhou příčku, ale opět spadl tentokrát na roletě a vyvedl z rytmu hned několik dalších jezdců, čímž se pořadí trochu promíchalo. Sexton se propadl na hranu první desítky, pár míst ztratil i slábnoucí Adam Cinciarulo a do popředí se dostala dvojice Barcia a Anderson. Ti sváděli pěkný souboj a kdo čekal agresivní block passy, tak se dočkal. Nejdříve šel na druhý flek Anderson, ale to si "Bam Bam" Barcia nemohl nechat líbit a v další zatáčce sejmul Andersona nadobro.

Roczen mezitím zvýšil vedení na bezpečných 13 sekund. Konzistentní a nenápadnou jízdou se postupně na druhý flek prodral loňsky šampion Webb. Pro třetí místo si dojel Barcia, který tak neprodloužil šňůru třech vítězství v úvodním díle série. O čtvrté a páté místo si to do poslední chvíle rozdávali Musquin a Sexton, kdy veterán z Francie nakonec protnul cílovou pásku o 13 tisícin sekundy před mladým Floriďanem. Vítězný Ken Rozcen si tak po pěti letech opět připsal vítězství v úvodním díle série a počet svých vítězství zaokrouhlil na 20, čímž se v historických tabulkách dotáhl na takovou legendu jakou byl Jeff Ward.
 

Výsledky prvního závodu 450SX:
1. Ken Roczen, 94, Honda
2. Cooper Webb, 1, KTM
3. Justin Barcia, 51, GASGAS
4. Marvin Musquin, 25, KTM
5. Chase Sexton, 23, Honda
6. Eli Tomac, 3, Yamaha
7. Malcolm Stewart, 27, Husqvarna
8. Joe Savatgy, 17, KTM
9. Aaron Plessinger, 7, KTM
10. Jason Anderson, 21, Kawasaki
 

Highlights 450SX - A1: 


Celý Main event v HD můžete sledovat ZDE.

 


250SX West


Nervozita prvního závodu se projevila hned na startu, kdy několik jezdců uvízlo ve startovacím zařízení. Zajímavé je, že domino dřívějších reakcí započal Christian Craig, který nakonec odstartoval celkem solidně v první pětce. Holeshot ale bral stejně jako v heat race Vince Friese. Brzy se za něj ale dotáhl Craig, který měl excelentní formu už od kvalifikace. Nebyl už tak agresivní jako v heat race, kde tvrdě sejmul Huntera Lawrence, ale po necelých pěti minutách Frieseho bezpečně předjel. Za ním se postupně usadila dvojice Hammaker, Marchbanks, která předváděla zajímavé souboje o druhý flek. Kdo čekal agresivní útok Marchbankse na byvalého kolegu z Kawasaki, ten se tentokrát nedočkal. Místo toho se však snažili dostat dopředu ostatní opozdilci. Nejvíce se dařilo Hunteru Lawrencovi, který v posledním kole udolal Marchbankse a v poslední zatáčce málem i Hammakera. Pro vítězství v úvodním díle série si tedy stejně jako loni dojel sympaťak a čerstvý otec třetího dítěte Craig. Vyhraje konečně letos celou sérii?
 

Výsledky prvního závodu 250SX West:
1. Cristian Craig, 28, Yamaha
2. Seth Hammaker, 47, Kawasaki
3. Hunter Lawrence, 96, Honda
4. Garrett Marchbanks, 35, Yamaha
5. Vince Friese, 62, Honda
6. Michael Mosiman, 29, GASGAS
7. Jo Shimoda, 30, Kawasaki
8. Robbie Wageman, 69, Yamaha
9. Dominique Thury, 98, Yamaha
10. Carson Mumford, 43, Suzuki
 

Highlights 250SX West - A1: 


Kompletní main event záznam sledujte TADY

Text: Daniel Knápek
Foto: Motocrossactionmag.com
10.01.2022

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.