11.01.2022
Většinu svého dosavadního života obětoval motokrosu. Zažil spoustu pádů a úrazů, po posledním to chtěl zabalit, ale nakonec startovní číslo #37 Rudolfa Weschty z Těchlovic uvidíme v letošním roce na startovním roštu v barvách nové stáje Airpower Racing Team.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Natržená slezina, odražená plíce, zpřetrhaný křížový vaz a mnoho dalších zranění vás nikdy neodradilo k tomu sednout znovu na motorku a jet dál. Až pád na MMČR v Opatově v červnu 2019 vás poprvé donutil se zamyslet, jestli vám tahle životní láska za vše stojí. Co se tehdy stalo?

 

Stalo se mi to ráno nečekaně při volném tréninku, kdy jsem nejel ani rychle ani pomalu, na jednom ze skoků při dopadu jsem trefil nejspíš měkké místo. Motorka se mi zastavila a dál už si to moc nevybavuji. Jen vím, že jsem ještě stačil odběhnout mimo trať. Výsledkem byla tříštivě zlomená holenní kost a šestý hrudní obratel. To je samo o sobě dost. Čekalo mne několik operací, že jich bude nakonec devět, jsem ale nečekal. Operace páteře šla celkem dobře. Ale noha mi tehdy hrozně otekla, ještě než mne převezli do nemocnice. Lékaři mi měli vsadit do kosti titanovou tyčku a vypadalo to, že bych mohl do týdne domů. Bohužel se všechno hrozně zkomplikovalo….

 

Zbývající část rozhovoru od Moniky Šavlové si můžete dočíst na webu Tachovského deníku ZDE.

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: Tachovský deník / Monika Šavlová

Foto: Monika Šavlová

11. 1. 2022

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.