12.01.2022
V Národním technickém muzeu v Praze právě probíhá výstava s názvem Vavříny s vůní benzínu, která dokumentuje historii a společenský význam československého automobilového závodění v meziválečné době.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Návštěvníci muzea se mohou těšit na skutečné čtyřkolové skvosty. Mimo čtyřiadvaceti automobilů pocházejících z depozitáře NTM, mladoboleslavského ŠKODA AUTO Muzea a rovněž od soukromých sběratelů výstavu doplňuje i řada memorabilií v podobě více než sedmi desítek cen z tuzemských i zahraničních závodních podniků. Celá expozice je pak zasazena do atraktivního prostředí, které evokuje tehdejší dobu, aby byl zážitek z exponátů co nejautentičtější.

 

Další část výstavy je věnována třem legendárním závodům československé meziválečné doby – závodu do vrchu Zbraslav – Jíloviště, VC na brněnském Masarykově okruhu a dálkovému závodu 1000 mil Československých. Nechybí však ani podrobnosti o menších závodech, nebo třeba o startech československých závodníků v zahraničních podnicích či o dálkových automobilových expedicích po cizích kontinentech.

 

Své místo v expozici mají pochopitelně i nejvýznamější osobnosti československého motorsportu – jmenujme například Elišku a Čeňka Junkovy, Jiřího Kristiana Lobkowicze, Zdeňka Pohla, Jana Kubíčka či Jindřicha Knappa.

 

Výstava, která je letošním největším projektem technického muzea, potrvá až do 1. května 2022.

 

NTM je možné navštívit během celého týdne kromě pondělí, a to v čase od 9 do 18 hodin.

 

Vstupenky lze zakoupit i přes e-shop zde: https://www.ntm.cz/index.php?q=muzeum/navstivte-nas


 

Vašek Volf
Foto: Národní technické muzeum Praha

12. 01. 2022

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.