13.01.2022
Po zveřejnění předběžných kalendářů ve většině zemí, kde má sajdkárkros hluboce zapuštěné kořeny, přichází se svým jízdním řádem i Česká republika.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

"V letošním roce kalendář počítá se sedmi potvrzenými podniky, ale jeho podoba ještě není definitivní. Jak už si pomalu začínáme zvykat, do jeho podoby mohou promluvit různá vládní a hygienická opatření, případně nějaký přesun například ve světovém kalendáři", říká hned na úvod Přemek Hájek, který má sajdkárkrosové dění na starosti. "Proto jsme si rovnou vyčlenili i jeden náhradní termín, který by jsme v takovém případě mohli využít. Počítáme s tím, že závěrečný závod by se tradičně odjel, jak jsme všichni už několik let zvyklí, v Horním Újezdě v tomto náhradním termínu a ten původní první říjnový víkend by zabral náhradní podnik ať už na původním, nebo nově vybraném místě. Doba nás učí být připravení na několik variant a vše operativně řešit."

Stejně jako v minulých sezónách se pojede mezinárodní mistrovství společně se čtyřkolkami a přeborem ČR sajdkár, veterány a klasiky. Novinkou by měly být ukázkové jízdy juniorských sajdkár, které by se měly představit na několika vybraných závodech.

A jak tedy plánovaný předběžný kalendář vypadá?

16. dubna - MOHELNICE

7. května - KRÁSNÁ LÍPA

4. června - HORŠOVSKÝ TÝN

19. června - KRAMOLÍN

20. srpna - JINÍN

10. září - BŘEZOVÁ

1. října - HORNÍ ÚJEZD

Mimo to se čeští fanoušci mohou těšit ještě na závody MS sajdkár a ME čtyřkolek , které se pojedou taktéž společně 21.-22. května v Jiníně a 27.-28. srpna v Dalečíně. Třešničkou na dortu by měl být závod družstev Sajdkárkros a Quadcross národů 24.-25. září v Kramolíně.Připravil: Karel Švéda

Foto: autor

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.