17.01.2022
I když Oakland nenabídnul tolik strhujících bitev jako Anaheim 1, tak z pohledu celkového vývoje šampionátu byl zajímavý. Jen pětibodový rozdíl mezi druhým Andersonem a osmým Stewartem. Tak těsná je zatím královská třídy 450SX. Barcia se v Oaklandu uklidnil a nepředvedl žádný agresivní útok. I díky tomu byl znova třetí a v šampionátu opět po roce okusí chuť červené tabulky pro průběžného lídra. Níže přinášíme komentáře jezdců po druhém závodě sezóny.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Jason Anderson #21

„Už je to dlouho, kdy jsem naposledy vyhrál, ale nikdy jsem si nepřestal věřit. Vždycky jsem věděl, že můžu být zpátky tady na nejvyšším stupínku, jen jsem to potřeboval dát všechno dohromady. Trať byla dnes večer složitá tím, jak byla rozbitá, ale na KX450SR se cítím velmi pohodlně a to byl obrovský faktor pro to, abych se dostal do cíle jako první. Zbývá hodně závodů a já doufám, že budu bojovat o vítězství po celou sezónu."

 

Aaron Plessinger #7

„Úvodní kolo pro mě bylo trochu drsné, ale přeskupil jsem se a prožil jsem s týmem opravdu dobrý týden. Udělali jsme nějaké testy s celým týmem, strávili jsme nějaký čas na trati a člověče pomohlo to. Jsem nadšený! Toto je moje druhé pódium ve třídě 450 a nemohu těmto klukům dostatečně poděkovat. Je to můj první rok na této motorce, takže jsem nadšený z Red Bull KTM a všech ostatních v týmu. Děkuji!"

 

Justin Barcia #51

"Jen jsem jel svůj závod a bavil se. V první polovině závodu jsem musel trochu bojovat, abych se dostal na třetí. Viděl jsem pak Eliho jak se blíží, takže jsem na to musel opravdu šlápnout. Ti  dva přede mnou ale jeli úžasně, AP a Jason. Tento závod chci věnovat Fedovi [Ryan Fedorow], bohužel minulý týden zemřel, takže je to pro něj a mám pocit, že by na mě byl dnes večer hrdý. Nemohu dostatečně poděkovat celému týmu. Dnes večer to byla zábava!"

 

Eli Tomac #3

„Celkově to byl dobrý den s opravdu dobrým výsledkem v kvalifikaci a skvělým heat race. Trať byla celý den dobrá a bavilo mě na ní jezdit a závodit. Celý týden jsme pracovali na startech a dokázal jsem se v rozjížďce dostat do dobré pozice a vyhrál jsem. Při vstupu do hlavního závodu jsem se cítil opravdu dobře. Na začátku jsem byl trochu vzadu, ale brzy jsem pár kluků předjel a dělal jsem vše, co jsem mohl, ale na pódium to nestačilo. Od prvního kola jsem udělal velká zlepšení a vím, že se tam dostaneme. V tuto chvíli je to jen otázka doladění.“

 

 

Christian Craig #28 (250SX)

"Den byl solidní. Nejprve jsem vyhrál kvalifikaci a pak jsem formu potvrdil i v heat race. Hlavní závod jsem začal na druhém místě a pak to ten chlápek (Jo Shimoda) přede mnou zastavil, takže jsem ho jen  předjel a už jsem se ani neohlédl. Bylo to docela jednoduché  vítězství, ale bylo hezké vyhrát po druhé za sebou, což se mi dříve nikdy nepovedlo. Měl jsem dobrý víkend na Anaheim 1 a pak jsem měl dobrý týden na tréninkové dráze. Takže jsem sem přišel s důvěrou a jel jsem stejně jako minulý týden a jako každý týden na tréninkové dráze, což je v podstatě jen zábava a v poslední době se to na mém ježdění projevuje. Je skvělé začít sezonu takhle. Mám skvělou podpůrnou skupinu a lidi, kteří mě každý den tlačí, abych byl tam, kde jsem. Opravdu se těším na příští víkend v mém rodném městě v San Diegu, tak v tom pokračujme.“

 

Seth Hammaker #47 (250SX)

„Teď, když jsem letos už dvakrát stál na stupních vítězů, tak nejsem spokojený jen s druhým nebo třetím místem. Chci vítězství a budeme pro to tvrdě pracovat. Minulý týden jsem byl schopen minimalizovat chyby, ale tentokrát jsem jich pár udělal. Už se moc těším do San Diega."

 

Jo Shimoda #30 (250SX)

„V Oaklandu jsme zažili spoustu pozitivních chvilek, ale nebyl jsem schopen dosáhnout výsledku, o kterém vím, že jsme schopni. Je to frustrující, ale alespoň vím, že existují věci, které lze zlepšit. Začátek byl úžasný a cítil jsem se dobře. Pak jsem udělal chybu, která mě stála dobrý výsledek. Víme na čem můžeme tento týden pracovat, a budeme připraveni na San Diego."

 

 

Připravil: Daniel Knápek

Foto: Feld Entertainment

17. 1. 2021

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.