15.01.2022
Sobota 15. ledna je dnem, kdy ve švédském Örnsköldsviku odstartuje letošní mistrovství světa na ledové ploché dráze. Je to vlastně vůbec první závod motocyklových šampionátů v letošním roce.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Do boje o osm míst znamenajících vstupenku do seriálu finálových závodů vstoupí i trojice našich jezdců. Andrej Diviš, Lukáš Hutla a Jiří Wildt se na přelomu roku vypravili na sever Evropy, účastnili se závodů tamní ligy a přesto, že ani ve Švédsku nejsou v současné době extrémní mrazy, jsou připraveni bojovat o přední příčky.

 

Andrej Diviš a Lukáš Hutla budou obhajovat své pozice, protože loňské finále absolvovali, naproti tomu pro Jiří Wildta by to byla účast premiérová. Tento jezdec vklouzl do startovní listiny na poslední chvíli, když naše federace velmi rychle reagovala na nabídku obsadit místo za jednoho jezdce z Rakouska a zástupce italské federace, kteří na účast v šampionátu rezignovali.

 

Do finále, které startuje v polovině února v ruském Togliatti je již nasazeno sedm jezdců, tři mistři světa z posledních devíti šampionátů Rusové Daniil Ivanov, Dmitrij Koltakov a obhájce titulu Dinar Valeje a dále elitní evropský čtyřlístek Franz Zorn, Rakušan, který jako jediný se v posledních patnácti letech prosadil na stupně vítězů vedle Rusů, Švéd Martin Haarahiltunen, Němec Johann Weber a Holanďan Jesper Iwema.

 

Favority kvalifikačního závodu jsou samozřejmě opět Rusové, letošní mistr své země Nikita Bogdanov a vicemistr Dmitrij Chomicevič, mimochodem i on už byl mistrem světa. Nikdo nepochybuje, že oni budou na prvních místech i v sobotu, ale boj o šest dalších míst je zcela otevřený a naši fandové věří, že do nich promluví i čeští jezdci, opravdoví nadšenci tohoto sportu, žádná jiná disciplína není tak závislá na počasí jako tato a po pravdě, když se nedokázal postavit umělý ovál ani pro následovníky olympijské vítězky v rychlobruslení, zřejmě zůstanou nadšenci jedné z mála motocyklových disciplín mající své mistry světa ze zamrzlých českých rybníků.

 

 

TZ Zlatá přilba Pardubice

Foto: Martin Kocek

15. 1. 2022

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.