02.02.2022
Ve dnech 28. – 30. ledna 2022 hostil německý areál Buxtehude další kolo soutěže FIA Rally Star. V tamním rallycrossovém areálu se pod dohledem Roberta Reida, Thierryho Neuvilla i Malcolma Wilsona utkalo 89 soutěžících, kteří postoupili z jednotlivých státních kol. Mezi nimi samozřejmě nechyběli zástupci České republiky Tomáš Štuksa, Filip Kohn, Jakub Lavický, Filip Šindelář a Lukáš Matěja. Ty na doprovázel člen Komise rally Autoklubu České republiky Jan Regner.
autaAuta

Zatímco první tři jmenovaní si postup vybojovali v rámci „Real challenge“ 28. listopadu ve Vysokém Mýtě, Matěja s Šindelářem získali možnost startovat v Německu na základě svých rychlých časů v simulátoru WRC8. Čeští mladíci nepodcenili přípravu a několik z nich se připravovalo přímo za volanty speciálů Cross Car TN5, které byly soutěžním náčiním pro tuto část soutěže. Motivací pro ně byl postup do světového finále, kam se mělo podívat až šest nejlepších Evropanů.

Stage 1 se zmíněnými Cross Car TN5 bohužel znamenala z českých talentů stopku pro Tomáše Štuksu a Jakuba Lavického. Páté časy v rámci svých skupin zaznamenali Filip Šindelář a Lukáš Matěja. Ti tak dostali možnost zabojovat o postup v rámci „poslední šance“ na simulátoru. V té se lépe dařilo Matějovi, bohužel mu postup, stejně jako Šindelářovi, nakonec unikl. V soutěži tak zbyl už jen osmnáctiletý Filip Kohn. Ten v rámci skupiny F zajel třetí nejrychlejší čas a mohl se tak těšit na Stage 2 společně s dalšími Také zde to Filipovi vyšlo a výsledkem byl senzační postup do Stage 3 mezi deset nejlepších. Postup do světového finále se bohužel nepodařil, i tak se ale jedná o skvělý výsledek. Vybraní nakonec byli tři jezdci, vítězem se stal Estonec Romet Jürgenson jehož náhradníkem bude Patrik Hallberg ze Švédska. Juürgenson se tak dostal mezi sedm nejlepších z jednotlivých kontinentálních finále a může se těšit na šest startů s vozem Ford Fiesta Rally3, které ho mohou vynést přes JWRC a WRC2 až do vozu Rally1.