07.03.2022
Včera se na okruhu Losail odjel první závod letošní sezóny Mistrovství světa silničních motocyklů. V kategorii MotoGP překvapil všechny italský jezdec Enea Bastianini, který dokázal zvítězit. Filip Salač bohužel při premiérovém startu v Moto2 nedokončil.

MOTO3

Již v 13:00 SEČ se na trať vydali jezdci nejslabší kubatury Moto3. Dlouho vypadalo, že závod vyhraje stylem start – cíl Japonec Ayumu Sasaki, jehož ovšem pár kol před koncem zradily opotřebované pneumatiky a upadlá kapotáž. Z vítězství se tedy nakonec radoval bývalý kolega Filipa Salače, Andrea Migno. Druhý dojel Sergio Garcia a třetí skončil Kaito Toba.

Výsledky závodu Moto3
1. Andrea Migno #16 – Rivacold Snipers Team – 37:59.522
2. Sergio Garcia #11 – GasGas Aspar Team - + 00:00.037
3. Kaito Toba #27 – CIP Green Power - + 00:00.573

MOTO2

V prostřední třídě jsme na startu mohli po dlouhých letech vidět také zástupce České republiky, kterým není nikdo jiný, než jezdec z Mladé Boleslavi, Filip Salač. Český závodník sice skvěle odstartoval, ale již ve třetím kole, se z parádního 6. místa, poroučel k zemi.

Nejrychlejším mužem závodu se stal Celestino Vietti z týmu Valentina Rossiho, druhý skončil francouzský pilot Aron Canet a třetí dojel Sam Lowes.

MOTOGP

Královský závod Mistrovství světa silničních motocyklů se jel opět, jak je tomu v Kataru zvykem, za nočního osvětlení. V šampionátu MotoGP může v každém závodě pomýšlet o vítězství cca 10 jezdců. Ten včerejší překvapivě ovládl Ital Enea Bastianini na privátní Ducati z roku 2021. Jako druhý dojel do cíle Brad Binder s KTM a třetí skončil Pól Espargaro s tovární Hondou.