19.03.2022
Druhým dnem pokračoval letošní druhý podnik světového šampionátu silničních motocyklů MotoGP na okruhu Mandalika v Indonésii. Na trať opět vyjel v kategorii Moto2 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Na programu byl dnes poslední volný trénink a kvalifikace. Ve třetím volném tréninku byl Salač osmnáctý a musel tak do Q1. V té se mu nepodařilo postoupit a zítra ho čeká start z 23. pozice.

Dnes čekala na jezdce osychající trať, která dle slov jezdců klouzala ještě více než při zcela mokrém povrchu. Filip zaznamenal ve FP3 osmnácté místo a posílené sebevědomí po nepodařeném pátku. Poté následovala Q1, která se již odehrávala na suchu. Filipovi se podařilo dostat do dobrého tempa, bohužel žlutá vlajka v závěru zhatila jeho snahu o ještě rychlejší kolo a postup do další fáze kvalifikace. Do zítřejšího závodu tak odstartuje z osmé řady a po své pravici bude mít loňského kolegu z kategorie Moto3 Gabriela Rodriga.

Dnes byl dobrý den, i když to není úplně co jsme očekávali. Ráno se jelo zase na vodě a trať postupně osychala. Zjistili jsme, že když to tady osychá, klouže to více a čím je větší mokro, tím to více drží na těch mokrých pneumatikách. Do kvalifikace bylo sucho a po včerejšku jsem úplně nevěděl do čeho jdu. Byl jsem docela nervózní. Každopádně jsem se hned od prvního kola dostal do rytmu, jel jsem sám a postupně zrychloval. Každé kolo jsem posouval hranice, ale bohužel v posledním kole byla žlutá vlajka. Tam bych zatáhl ještě více, možná by mě to posunulo trochu výše. Jsem naštvaný, ale zároveň jsem šťastný, protože oproti včerejšku jsem zrychlil o vteřinu a půl, to je přesně ta vteřina a půl, kterou jsem ztratil včera po tom pádu, když jsem čekal v boxech, než se všechno opraví. Postupně doháníme ztrátu a když se zítra povede start, můžeme mít před sebou i docela dobrý závod.  Uvidíme, já se na závod těším, ale bude to těžké. Čeká nás 24, nebo 25 kol ve 40 stupních, bude to fyzicky náročné,uzavřel sobotu Salač.

Souboj o vítězství v zítřejší Velké ceně rozehrají jezdci kategorie Moto2 od 6:20 hodin středoevropského času. Výsledky a Filipův komentář se dozvíte jako první na facebooku Czech motorsport.