10.04.2022
Druhý závod letošní sezóny kategorie World Supersport 300 odstartoval dnes odpoledne na okruhu Motorland Aragon. Závod skončil úspěchem pro český tým Accolade Smrz Racing a ziskem pěti světových bodů, o které se zasloužil Petr Svoboda. Český jezdec i po velkém pádu v ranním warm-upu zabojoval, a jen o vlásek mu uniklo umístění v Top10. Nakonec projel cílem 11. se ztrátou pouhých 4.6 vteřin na vítěze závodu. Se svým výkonem byl spokojený také nováček Yeray Saiz Marquez, který projel cílem devatenáctý.

Jakub Smrž (manažer týmu): „V první řadě děkuji celému týmu. První závody jsou vždy důležité, než si všechno sedne. Děkuji také oběma jezdcům za skvělý výkon. Yeray se hodně zlepšil, byl tři desetiny od bodů a Peťa nám přivezl 11. místo, což je na začátek velký úspěch. Neznal tým ani motorku. Dnes měl ve warm-upu nezaviněný pád a byl hodně potlučený. Víkend hodnotím velmi pozitivně a těším se do Assenu. Pojedeme ve stejném jezdeckém složení jako zde v Aragonu, José je stále zraněný. Peťa si loni z Assenu odvezl svůj nejlepší výsledek (13. místo). Věřím, že tam můžeme dosáhnout ještě většího úspěchu než dnes. Za celý tým bych rád poděkoval všem partnerům a lidem co při nás stojí.“

Petr Svoboda: „Dneska to nezačalo úplně nejlépe. Ve warm-upu jsme změnili převod a nastavení, které jsme chtěli vyzkoušet. Objel jsem 3-4 kola a potom přišel nezaviněný pád. Bolela mě hlava a kyčel, ale závod i tak dopadl výborně. Podařil se mi start, což je v této kategorii důležité. Dokázal jsem se držet skupinky a ke konci si to pohlídat, na závěr vždy někdo chybuje. Dopadlo to, jak nejlépe mohlo, děkuji celému týmu za excelentní práci. Jsem teprve třetí Čech, co bodoval u Kuby v týmu. Je to i můj nejlepší dosavadní výsledek, za což jsem moc rád. Ještě jednou moc děkuji Kubovi, že mi umožnil se tu ukázat. Děkuji také WRP za veškerou podporu.“

Yeray Saiz Marquez: „Dnes mám opravdu radost. V závodě jsem jel časy ve 2’07, což bylo našim cílem. Získali jsme spoustu užitečných informací pro zbytek sezóny, a celý tým je spokojený. Moc jim všem děkuji za celý víkend.”