26.04.2022
Vítězství stylem start cíl, ale i tvrdé souboje, efektní dlouhé skoky. To byl první závod letošního mezinárodního mistrovství republiky čtyřkolek, který se jel na velikonoční sobotu v Mohelnických lomech.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Obhájce mistrovského titulu Jiří Kašpar nenechal nic náhodě a v obou rozjížďkách si dojel pro vítězství. „Od úvodního závodu sezóny nikdo neví, co může čekat. Já jsem dnes naprosto spokojený, líp to ani dopadnout nemohlo. Nějaké drobnosti by se ještě našly, ale na tom ještě před dalšími závody zapracuji,“ radoval se v cíli z plného počtu bodů Kašpar.

O další dvě místa na stupních vítězů bojovala vyrovnaná trojice závodníků. Z ní vypadl David Sůsa, který v první rozjížďce havaroval a po pádu z prvního místa ji dokončil až devátý. Vše si vynahradil ve druhé rundě, v níž dojel druhý. Stupně vítězů se tak otevřely pro mladého Adama Tučka, jenž druhým místem potvrdil svou příslušnost k české špičce. „Od rána jsem se trochu hledal, ale během kvalifikace se mi podařilo najít ten správný rytmus a dostal jsem se do tempa. Pak už se mi jelo krásně a závod jsem si užil,“ hodnotil své vystoupení stříbrný jezdec elitní kategorie.

Pro třetí místo si dojel zásluhou vyrovnaných výkonů Jakub Kostelecký. „Každopádně musím zapracovat na startech. Ty mi dnes moc nešly a pak je hrozně těžké prát se o vyšší příčky než jen o bronz,“ sypal si popel na hlavu zkušený jezdec.


 

V přeborových závodech se představili také dříve narození závodníci ve veteránské kategorii. Jim neohroženě vládnul Marian Klíč, jehož jízda snesla parametry elitní kategorie. Naopak mezi juniory o vítězství muselo rozhodnout při stejném součtu bodů až pomocné kritérium lepší druhé jízdy, ve které Matouš Hráský porazil slovenku Lauru Mitášovou.Autor: Karel Švéda

Foto: Antonín Pekr st.

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.