04.05.2022
Český šampionát v sajdkárkrosu a quadcrossu pokračuje svým druhým dílem v Krásné Lípě u Chomutova již tuto sobotu 7. května. Velkým tahákem bude start čtyřnásobného mistra světa Etienna Baxe z Nizozemska s naším Ondřejem Čermákem. Přijměte srdečné pozvání a nenechte si takovou podívanou ujít!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Po třech týdnech se tak znovu rozhoří napínavé dějství o body do mistrovských tabulek. Z prvního závodu republiky v Mohelnici vzešla jako suverénní jednička česko-francouzská dvojice Černý-Chopin, která obě jízdy vyhrála a v průběžné tabulce MMČR side vede o osm bodů před navrátilci Diblík-Gábor. Z třetí příčky vyhlížejí Polívka-Zatloukal a o patro níže kramolínští Hlava-Hrachovec. Top5 uzavírá bratrská posádka ze Šumperka Tomáš a Jakub Vejchodové, kteří ztrácejí na druhou příčku 13 bodů a určitě budou chtít výše. Ve druhé jízdě v Mohelnici ukázali, že sílu na to mají.Největší hvězdou celého podniku ale bude zajisté úřadující mistr světa Etienne Bax s Ondřejem Čermákem, kteří si letos už připsali nejedno vítězství. Po vyhrané první letošní Grand Prix Holandska v Markelu vedou tabulku mistrovství světa. Divákům se naskýtá ojedinělá možnost vidět extratřídu ve srovnání s naší špičkou.

Motocrossová trať v Krásné Lípě u Chomutova je díky své poloze u hranic s Německem velkou příležitostí i pro tyto závodníky. V minulém roce této možnosti hojně využili a i díky nim vzrostl počet startujících. Dá se očekávat podobná účast?

Neméně atraktivní souboje nabídne i republika čtyřkolek, které nyní vévodí Jiří Kašpar s osmibodovým rozestupem na Adama Tučka a dvanácti na Jakuba Kosteleckého. Na ně se určitě bude tlačit David Sůsa, který se v Mohelnici potýkal se smůlou, a určitě poslední slovo neřekli polští závodníci. Zajímavé srovnání by bylo při startu bratrů Jana a Jiřího Brhela, kteří dávají letos přednost nizozemskému šampionátu a ME. Na něm starší ze sourozenců obsadil slušné 7. místo. Budou v Krásné Lípě?

Program nabídne i další kategorii těchto disciplín v přeborech. I oni dodávají nutnou dávku adrenalinu a lechtají svým fanouškům nervy.Největší předností areálu v Krásné Lípě z pohledu diváka je, že se trať rozkládá v dolině. Na návrší po obvodu ji má jako na dlani. Z jednoho místa tak divákovi nic neunikne a má výborný přehled o průběhu závodu.
Program závodního dne:

volné trénink - od 7:30 do 10:00
kvalifikační trénink – od 10:15 do 12:15
závody – od 13:00 do 17:40
vyhlášení – 17:50


pořadí kategorií:
PČR čtyřkolek
MMČR sajdkár
PČR čtyřkolek jun.
PČR siajdkár a veterán
MMČR čtyřkolek
Chceš vidět mistra světa v akci, létající čtyřkolky či sajdy, napínavý závod a krásnou podívanou? Tak sedni do auta a přijeď se do Krásné Lípy u Chomutova podívat osobně!
(joh)
Foto: Zdeněk Růžička, FB jezdců, Jana Terešáková
4.5.2022

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.