05.05.2022
Svátek práce (1. května) je mezinárodním svátkem pracujících. Volný den, který letos vyšel na neděli, si už více než 50 let neužívají příznivci motokrosu na Myjavě, kdy tradičně v tento den vyráží podpořit závodníky na trať na Kamenném kopci. Letošní podnik “Medzinárodné motokrosové preteky o pohár mesta Myjava, o Československý pohár a Memoriál Michala Špačka” přivítal více než 60 závodníků ve třídách 85 ccm, MX2, MX Open, MX4 a MX4 .

Na zajímavé souboje přišlo na Myjavu téměř 5000 fanoušků. Divácká účast svědčí o tom, že letošní 54. ročník myjavského motokrosu je stále zapsán jako jeden z nejoblíbenějších motokrosových podniků na Slovensku. „Chcel by som poďakovat v prvom rade jazdcom a podotknúť ze samotné Superfinále bolo vyvrcholením celého dňa. Nechýbali krásne súboje a samozrejme nedšení diváci. Pokračovanie Memorialu Michaela Špačeka nasleduje 25. 5. 2022 na znamej trati Holice. Som rád, že sa nám opäť podarilo nadviazať spolupracu s Českým usporiadateľom a to druhym pretekom prave v arealy Holice. Veľké ďakujem patrí aj divákom, ktorých sa zišlo v počte cca 5000,“ vzkázal pro náš web Štefan Bučenec.

MX 85

Nejnižší třídu ovládly čeští motokrosaři. Plný počet bodů si z Myjavy odvezl Matyáš Výleta v dresu KRTZ motorsport. Jeho největším soupeřem Byl Jakub Marčík, Auctor MX Team, který dával do závodu maximum, ale výsledek mu vystačil na druhé místo. Třetím nejlepším jezdcem se stal Matúš Biely ze Slovenska, jenž byl nejrychlejší mezi svými krajany. Z Čech dorazil ještě Dan Žurek, který první rozjížďku nedokončil a odvezl si tak 15. bodů.

MX2

Dle papírových předpokladů se vítězem závodu stal Tomáš Kohút z Osička MX Teamu. Tomáš zajížděl vyrovnané časy a ukazoval, kdo bude letos čeřit vodu. Po pěkném výkonu si odvezl druhé místo svěřenec Filipa Neugebauera Radek Větrovský, který letos hájí barvy CEMF. Příjemným překvapením byl výkon Daniela Mandyse, jenž ukazuje, že právem bude patřit do špičky startovního pole. První jízdu nedokončil po technickém problému Adam Dušek. I on mohl bojovat o stupně vítězů.

MX Open

Šimon Jošt, Osička MX Team, po přestupu na 450 ccm ukazuje, že mu výkon motorky nedělá žádné problémy, naopak… V závodě bral 47 bodů a stal se tak vítězem 54. ročníku myjavského motokrosu. Pěkné výkony předváděl Pavel Dvořáček, jenž pokračuje v barvách MTX Racing Teamu. Ze Slovenska si přivezl druhé místo. Třetí místo si vyjel Martin Krč v dresu Osička MX Teamu.

MX4, MX4+

Vítězem mezi veterány se stal Marek Palička, který se stal v letošní sezóně součástí Deryl Van Hoorn Racing. Druhý skončil Vladimír Prais z PB Racing a třetí Karol Kokoška. Ve veteránech třídy MX4+ zvítězil Robert Flendrovský na Hondě, Ladmoto Racing Hriňová. Druhý skončil Peter Pipich, Motoklub Medzibrod a třetí Richard Kuba.

Superfinále

Superfinále bylo vyvrcholením 54. ročníku myjavského motokrosu a na jezdce čekaly zajímavé odměny. Do rozjížďky mělo nastoupit 35 závodníku, na start se jich však postavilo pouze sedmnáct. Nejlépe se superfinále vydařilo Tomášovi Kohútovi, který na superfinále přesedlal na velkou motorku. Druhý skončil Martin Krč, třetí Pavel Dvořáček a do nejlepší pětice se vešel ještě Šimon Jošt s Pavolem Repčákem.

Celkové výsledky jednotlivých rozjížděk hledejte ZDE.

Kompletní galerii ze závodu najdete proklikem ZDE.

Přijměte pozvání na druhou část závodu, který se uskuteční 22. května v Holicích!

Mezinárodní motokrosové závody o Československý pohár - Memoriál Michaela Špačka Mistrovství evropy IMBA

Přijďte po 3 letech na motokros do Holic zavzpomínat na našeho Míšu.