09.05.2022
V dňoch 7.-8. mája sa na známej motokrosovej trati v talianskej Maggiore uskutočnilo v poradí štvrté podujatie Majstrovstiev Európy v motokrose EMX Open, kde sa opäť predstavili aj naši dvaja talentovaní pretekári z Osička MX Teamu – Tomáš Kohút #4 a Šimon Jošt #53. Obaja v náročnej európskej konkurencii zaznamenali v Taliansku veľmi pekné umiestnenia. Podujatie ME EMX Open v Maggiore bolo súčasťou v poradí deviatych prestížnych majstrovstiev sveta MXGP/MX2.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Už podľa zverejnených fotografií na FB stránke Osička MX Team vidíme, že daždivé počasie v Taliansku urobilo v nedeľu z trate veľmi pekné “bahnisko”. Avšak ani náročnosť tejto trate neprekážala našim chalanom, ktorí išli veľmi pekné rozjazdy. Tomáš Kohút #4 sa po menej úspešných tréningoch a kvalifikáciách umiestnil v prvej finálovej jazde v sobotu na 5. mieste a v nedeľňajšej, druhej finálovej rozjazde si pozíciu vylepšil a do cieľa dorazil na bronzovom mieste. Celkovo mu to vynieslo 4. miesto. Šimon Jošt #53 predviedol veľmi pekný výkon, keď sa mu darilo už aj v tréningoch a kvalifikáciách. Šimon sa v prvej finálovej jazde umiestnil na 7. mieste a v nedeľňajšej finálovej rozjazde dokázal zrýchliť a do cieľa dorazil za tretím Kohútom. Po sčítaní bodov za siedme a štvrté miesto si Šimon z Talianska odnáša 5. miesto. V Maggiore zvíťazil domáci Stefano Pezzuto #848 pred druhým Jose Butronom #17 zo Španielska a tretí skončil Simone Croci #771, taktiež z Talian.

 

 

Lídrom priebežného hodnotenia seriálu MX EMX Open je Španiel Butron so 150 bodmi, druhý je Michael Sandner #766 z Rakúska (129 bodov) a tretí je náš Tomáš Kohút #4 , ktorý na druhého Sandnera stráca len 2 body (127 bodov). Šimon Jošt sa posunul o jednu priečku nahor – patrí mu priebežné 7. miesto.

 

V súčasnosti majú pretekári seriálu majstrovstiev Európy EMX Open trojmesačnú prestávku, nakoľko piate pokračovanie tohot šampionátu je naplánované až na 13.-14. augusta 2022 vo Fínsku.

 

Počas tejto “seriálovej prestávky” nebudú Kohút s Joštom oddychovať, nakoľko sa plánujú zúčastniť aj niektorých podujatí majstrovstiev sveta v motokrose – Kohút čaká na potvrdenie štartu na troch podujatiach svetového šampionátu triedy MX2 ( 5.6. Francúzsko, 12.6. Nemecko, 17.7. ČR) a Jošt je taktiež čakateľom na potvrdenie štartu v českom Lokti (17.7.), kde by sa rád predstavil v triede MXGP.

 

 

TZ SMF.sk

Foto: MXGP.com

9. 5. 2022

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.