12.05.2022
Do Újezda si na malou chvíli odskočil i náš kolega Pavel, který si nezapomněl vzít svůj foťák a něco vyfotit. Dopolední část závodu provázel déšť a na přírodně nakropené trati se tak vyjela „jednokolejka“. Odpolední část bohužel poznamenal vážný pád závodníka ve třídě 85 ccm.

Ve třídě 50 ccm, která je určena nejmladším závodníkům, zvítězil Rakušan Elias Eder (Motosport Chýnov v AČR), druhý skončil David Podešva (WMZ Racing Team) a třetí německý juniorský závodník Eddi Haustein. Silnější pětašedesátky ovládl slovenský jezdec Maxim Zimmerman (MTX Racing Team), který dojel před Eliasem Felbermairem (Motosport Chýnov v AČR) z Rakouska a Hugo Brantem (Cermen Racing Team).

Třídu 85 ccm čekal náročný víkend, kdy se jezdci museli v rámci jednoho seriálu poprat s bahnem v Újezdě a v neděli s náročnou tratí plnou kolejí v Dalečíně. Vítězství si z východu Čech odvezl Marek Novák (JB MX Racing), druhý skončil Ricardo Bauer (Motosport Chýnov v AČR) a třetím jezdcem byl na stupních vítězů Martin Červenka (Orion Racing Team). Těžký pád bohužel potkal ve druhé jízdě Ferdu Lipku. Za celou redakci přejeme Ferdovi brzké uzdravení a rodině spoustu sil! Držte se!

Ve třídě žen úřadovala „stará garda.“ Když se podíváme na výsledky o několik let zpátky, uvidíme tam totiž stejné závodnice. Zvítězila Barbora Laňková (Orion Racing Team), druhá skončila Jana Antošová a třetí Lucie Simonová (4 Cross Racing). Dvě ze závodnic se nezúčastnily prvního závodu a bude zajímavé sledovat, jak se bude míchat s body až do poslední rozjížďky!

Do dvoutaktní třídy 125 ccm se přihlásilo 32 závodníků. Bohužel jich 12 muselo odjet, protože se do závodu nekvalifikovali a byl použit časový harmonogram, kdy byly třídy 125 ccm 2T a MX2 Junior sloučeny. Vítězství si odvezl Vítězslav Marek (Cermen Racing Team), druhé místo bral Julek Mikula a třetí Ladislav Eliáš (Anette Racing Team). Nejsilnější třídu MX2 Junior ovládl skvěle jedoucí Daniel Mandys (MTX Racing Team), druhý skončil Radek Větrovský (CEMF) a třetí Tomáš Pikart (New2 Project).

Celou galerii od Pavla Horáka najdete proklikem ZDE.

Připravila: Anna Dojčánová