13.05.2022
Sajdkárkros není zapovězen ani ženám! Druhý závod republiky sajdkár v Krásné Lípě budiž toho důkazem. Po roce se mezi českou elitou znovu ukázala talentovaná a krásná spolujezdkyně Celina Jahn z Německa v sajdkáře svého přítele Patricka Hengster. Co jí vedlo si zkusit velmi fyzicky náročný sport a jaké cíle si v něm klade, o tom všem jsme si příjemně popovídali.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChatOdvahu, sportovního ducha i talent rozhodně jednadvacetiletá Celina Jahn nezapře. Při své loňské premiéře v Krásné Lípě vyrazila asi všem fanouškům dech, kdy nejenže se svým přítelem udělali holeshot, ale celkově skončili v top5! Letos za svými výkony rozhodně nezaostali a za sebou zanechali mnohé zkušenější jezdce.Sajdkárkros není zrovna tolik rozšířený a medializovaný jako jiné motocyklové sporty. Bývá spíše na okraji zájmu a je zejména pro srdcaře. Jak jste se k němu dostala?

„Můj táta působí jako lékař na závodech v německém Geisledenu, proto jsem tam vždycky byla. Byl to náš rodinný víkend. V určitou chvíli chtěl táta po závodě jet se sajdkárou a protože to táta směl, chtěla jsem taky. Řidič byl pozitivně překvapen. Pak se nás zeptal, jestli nechceme přijít na závěrečný tréninkový kurz. Tam se určitě dalo jet na kolo s několika jezdci. A tak jsem potkala člověka, který mi hned dal kalhoty, helmu, dres a tak dále a chtěl se mnou jet, ale byl velmi, velmi pomalý. Není to špatné pro cvičení, ale nesnažím se být v závodě poslední. A pak jsem poznala Patrika. Jsme spolu 2,5 roku."Proč právě sajdkárkros? Není to zrovna lehký sport...

"Mně se líbí, že je tam vzájemná důvěra, vytrvalost, bojovnost a hlavně adrenalin. Vždycky říkám sajdkára, protože ani drogy tě tak vysoko nedostanou."Děláte ještě jiné sporty?


"Ano. Se sajdkárou jsem začala teprve před 2,5 lety. Ve skutečnosti jsem výkonnostní gymnastka. Gymnastice se věnuji 16 let. Kromě toho mám vlastní koně a vlastní stáj. Koně také pravidelně prezentuji na soutěžích."
Jakých sajdkárkrosových závodů se zúčastňujete? Plánujete třeba start na mistrovství světa?


"Startujeme v německém „Motocross Pokalu“, protože ještě nemáme A licenci. Právě jsme začali a musíme rok soutěžit, ale mistrovství Německa se s ním jede současně, takže vidíme, kde bychom se umístili. Cílem je samozřejmě jet německý šampionát a mistrovství světa."
Co říkáte na český šampionát? Jak se vám u nás líbí?

"České závody máme moc rádi! Lidé zde jsou tak nadšení, párty také skvělá a vy se cítíte mnohem lépe."


Profil Celina Jahn:věk: 21 let
národnost:
Německo
záliby:
jezdectví, gymnastika
životní motto:
Nemůžu lézt druhým do zadku, moje velká lebka se tam nevejde.:-DZa redakci Motolevel.com děkujeme za poskytnutí rozhovoru a přejeme Vám mnoho štěstí nejen při závodech sajdkár!FOTOGALERIE:

(joh)
Foto: Josef Hejnal, FB Celina Jahn

13.5.2022

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.