16.05.2022
Česká sajdkárová junior série pokračovala v sobotu 14. května. Tentokrát ve spojení s MX Mini Tomanon cupem v Podluhách. A opět se bylo na co dívat. Úchvatné souboje o každé umístění skvěle okomentovali známí motokrosoví spíkři Míra Šimek a Petr Maršálek.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Nádherné letní počasí a skvěle připravená trať, dramatické závody, nadšená divácká kulisa a pěkné ceny pro všechny zúčastněné. To vše nabídnul třetí díl sajdkárové junior série, pod taktovkou organizačního týmu kolem motokrosového nadšence Emila Končela.


 

Do tréninků vyjelo pět posádek opět v celé věkové škále. Ze začátku blátivá trať dělala veliké problémy „labutímu“ duu Široká-Lizánková, jejichž růžové PW-side si s lepivým podkladem nedokázalo poradit a holky skončily uprostřed dlouhého výjezdu. Ale nesly to statečně a zbytek tréninků povzbuzovaly kluky, kteří se předháněli v zajíždění nejrychlejších kol. Mezi prvními třemi byly opravdu minimální rozestupy. Pole position si nakonec pro sebe urvali Kalinovský s Padevětem o necelou sekundu před dvojicí Široký-Chaloupka a třetí o dalších pár desetinek dojeli bratři Nechaničtí.

První rozjížďka:


 

Vlastní závod byl zpestřen odměněním holeshotů, tedy nejrychlejších startů. V první jízdě se z úvodní levotočivé zatáčky jako první vyřítili Nechaničtí s posádkou Široký-Chaloupka za zády. Naopak vítězi kvalifikace Vašíkovi Kalinovskému se start proti kopci nepovedl a než se podařilo zmlklý stroj přemluvit ke spolupráci, byli ostatní doslova v prachu. Tím ovšem bylo zaděláno na velikou stíhačku a dramatickou bitvu. Už po třech kolech Kalinovský doslova visel na zadním blatníku třetích Sedláčka s Taškou. Ovšem stále ještě pětiletý Olík si počínal jako starý mazák a zkušeně držel defenzivní stopu. Tím dokázal celých pět kol odrážet útoky Vašíka s Péťou. Až dvě kola před koncem se nepomucké posádce podařilo vykroužit dostatečně rychlý oblouk venkem cílové zatáčky a v následném výjezdu už se projevil veliký věkový a kubaturní rozdíl. Ovšem víc už se v daném časovém limitu stihnout nedalo. Mezitím diváci mohli sledovat také souboj o čelo závodu. Ten si užívali Nechaničtí a Široký s Chaloupkou. Jedni dominovali na skocích, druzí zase v rychlých pasážích. Zhruba v polovině závodu našel Honza Široký skulinu, kterou na trati Jára Nechanický nechal a nekompromisně do ní svoji sajdu poslal.

1. jízda: 1. Široký-Chaloupka, 2. Nechaničtí, 3. Kalinovský-Padevět, 4. Sedláček-Taška

Druhá rozjížďka:
Do druhé jízdy odstartovali nejlépe Široký s Chaloupkou, následovaní Nechanickými a Sedláčkem s Taškou. Po nepovedeném startu znovu odjížděl od žebříku poslední Kalinovský. Nažhavení diváci se opět těšili na stíhací jízdu, ale tentokrát bylo vše jinak. Prasklý tlumič nedovoloval klukům jet naplno a tak posádku s číslem 27 trenér Ondra Kalinovský raději po dvou kolech ze závodu stáhnul. Pro první místo si tak v poklidu systémem start-cíl opět dojeli Široký s Chaloupkou před bratry Nechanickými a Sedláčkem s Taškou. A takové bylo i celkové pořadí v součtu obou jízd.

2. jízda: 1. Široký-Chaloupka, 2. Nechaničtí, 3. Sedláček-Taška, 4. Kalinovský-PadevětCelkově: 1. Široký-Chaloupka, 2. Nechaničtí, 3. Sedláček-Taška, 4. Kalinovský-Padevět, 5. Široká-Lizánková
Další akce, kde se Junior Czech Sidecarcross team představí, bude opět v rámci MX Mini Tomanon Cupu již za dva týdny, 28. května v Dobřanech.

Text a foto: Karel Švéda

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.