24.05.2022
Po Rallye Český Krumlov čeká příznivce motorismu na jihu Čech další svátek. V neděli se pojede v Blanské kotlině u Kaplice druhý závod mezinárodního mistrovství republiky v motokrosu. Závodit se bude ve dvou hlavních kubaturách MX1 a MX2, dále pojedou své samostatné rozjížďky veteráni nad čtyřicet let a také mladíci ve třídě 85 ccm. Start hlavního závodu je plánován na 13. hodinu, dopolední tréninky začínají už v 7:45.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Pro kaplické pořadatele se jedná o letošní první závod a připravují se na něj s tradiční pečlivostí. „Profil tratě zůstává stejný jako minulý rok, ale dráha bude připravena na té nejvyšší úrovni, to můžeme slíbit,“ ujistí ředitelka závodu Blanka Vaněčková z pořádajícího klubu. „Břehy kolem tratě jsou srovnané a připravené. Všechno je nachystané na velké závody,“ spokojeně dodá.
 

Motokrosový areál v Kaplici v posledních letech vyloženě rozkvétá. „Snažíme se,“ s úsměvem přikývne šéfka klubu. „Na zázemí hodně pracujeme. Opraven byl prostor pro technické přejímky. Hlavní budova má novou fasádu a udělali jsme spoustu dalších drobností, které třeba nejsou na první pohled úplně vidět. Renovujeme věž časoměřičů. Dělali jsme stropy, elektriku, první patro už máme hotové,“ informuje.
 

Současné počasí s minimem srážek pořadatelům vrásky nepřidělává. „Máme vlastní rybník se silnými prameny, takže je pořád plný. S kropením problémy určitě nebudou,“ ujistí Vaněčková. „Máme rozvody po celé trati, takže každý traťový komisař dle potřeby zakropí svůj úsek. S tím nemáme žádné potíže,“ chválí si.


Na prvním mistrovském závodě v Dalečíně se ve čtyřech třídách představilo celkem 131 jezdců. „Věříme, že by alespoň tolik mohlo dorazit i k nám,“ přeje si. „Jsme si ale také vědomi, že naše trať je velice těžká trať a jezdci z ní mají respekt. To se na účasti také může projevit. Ale je to druhý závod seriálu, tak čekáme početné startovní pole,“ doufá. Problémem ale je hodně nešťastná termínová kolize s rakouským mistrovstvím. Kvalitní Rakušané bývají vždycky oživením našich závodů.


Čtěte dál ZDE

Autor: Pavel Kortus / Českobudějovický deník
Ilustrační foto z MX mistráku v Kaplici 2020: Pavel Horák
24.05.2022

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.