16.05.2022
Po dvoch rokoch prestávky, ktorú spôsobila pandémia, sa do Starého Města vrátili motocyklové preteky Slovácky okruh, tentoraz pod organizátorským vedením Motoklubu Staré Město z.s. Podujatie, ktoré bolo zaradené do majstrovstiev a preboru ČR na prírodných okruhoch prilákalo takmer dve stovky pretekárov, medzi ktorými sa nestratili ani slovenskí jazdci a takisto českí pretekári s licenciami SMF.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

V pretekoch triedy Klasik Superbike A sa z víťazstva radoval Boris Korčák, ktorý okrem toho bodoval aj štvrtým miestom v triede 400 Supersport. Práve v tejto triede dominoval ďalší slovenský pretekár, Ľudovít Krušina, ktorý si tak po dvoch víťazstvách na Jarnej cene Brna pripísal ďalšie aj v Starom Měste.

 

Ďalší úspech pre slovenské farby vybojoval Miroslav Laki Sloboda, ktorý zvíťazil v triede Twin a slovenský úspech podčiarkol druhým miestom náš Daniel Chovanec (ten v triede 400 Supersport skončil piaty). Sloboda si užil aj preteky Supersport, kde dokončil na piatom mieste. S obomi motorkami sa už pripravuje aj na tohtoročné podujatie Tourist Trophy IOM.

 

V triede Superbike zvíťazil po boji S Karlom Peškom Slovák Tomáš Tóth, keď oboch v cieli delili necelé dve stotiny sejundy. Radosť z tretieho miesta v cieli mal náš David Hanzalík. Tomáš Tóth si okrem prvenstva na superbiku užil pódium aj po pretekoch triedy Supersport, v ktorých skončil tretí pred Hanzalíkom.

 

Vo veľmi dobrom svetle sa v Starom Měste vo svoich triedach predviedli aj ďalší slovenskí, alebo SMF reprezentujúci zahraniční pretekári, ako Milan Šobáň, Ľubomír Kamenár, Petr Čadek (najúspešnejší jazdec SMF v triede 125 SP), Jiří Bursa, Pavel Moravec, Jan Filkasz, Milan Hanzalík jun., Jaroslav Mrhálek, Jiří Mrhálek, Jindřich Štěpánek, Karel Matuš, Miroslav Medek, Michal Dlabola, Pavol Lasák, Milan Ficek, Karel Rýdlo s Jiřím Kunzom, poľská posádka Wioleta Kowalczyk / Michal Pokrywecki, či bratia Darnadiovci.

 

Už o týždeň sa uskutočnia preteky 300 zatáček Gustava Havla v Hořiciach a my budeme opäť sledovať, ako sa bude dariť našim zástupcom.

 

Text: Richard Karnok (roadracing.sk)

Foto: Pavel Salaba

16. 5. 2022

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.