15.06.2022
Před prázdninovou přestávkou nás čeká čtvrtý závod mezinárodního mistrovství ČR sidecarů a čtyřkolek, jímž šampionát vstoupí do své druhé poloviny. A nebude to nikde jinde, než na trati sajdkárám nejzasvěcenější, v Kramolíně u Nepomuku.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Sajdám zatím letos kralují Lukáš Černý s Bastienem Chopinem. Před druhými Polívkou se Zatloukalem si už vytvořili dvacetibodový náskok. Ti ale tentokrát pojedou na své domácí trati a určitě z něj budou chtít něco umazat. O dalších osm bodů zpět jsou Vejchodové, kteří drží bronzovou příčku před obhájcem titulu Boukalem a Vitoněm. Loňskému mistrovi zoufale chybí body z prvního letošního závodu v Mohelnici, z něhož museli kvůli technické závadě odstoupit už v první jízdě. Pátou příčku drží Diblík s Gáborem, kteří až do Robertova zranění šampionát vedli, a kvůli léčení zlomené stehenní kosti museli minulý závod vynechat.

V přeboru zatím vládnou Jiroušek s Ochtábcem. Jediné body ztratili ve druhé rozjížďce závodu v Krásné Lípě. Cestu za vítězstvím se jim snaží znepříjemnit šumperské posádky bratří Matýsových a Jurka s Hrochem.

Mezi veterány letos s novým spolujezdcem nabral vítr do plachet Jarda Kříž a na Tomáše Hranického najel již čtyřiadvacet bodů. Prozatím třetí příčku drží Jiří Ginther, kterého letos doprovází Zdeněk Plhák.Prozatímním lídrem čtyřkolkářů je Jiří Kašpar, jenž v posledním závodě v Horšovském Týně poprvé bodoval naplno. Za ním o další místa bojují Jakub Kostelecký a Adam Tuček.

Přeboru i přes výpadek v Horšáku udává tempo Marian Klíč, mezi juniory nejvíce bodů posbírala slovenka Laura Mitášová.

Ve vloženém závodě se divákům letos podruhé představí nová kategorie juniorských sajdkár, v níž sbírají první zkušenosti na sajdkárových speciálech jezdci a spolujezdci (ale i jezdkyně a spolujezdkyně) od pěti do čtrnácti let.

Pro sajdkárkros netradičně se jede v neděli 19. června, tréninky začínají už v 7:30, start závodů je naplánován jako obvykle na 13. hodinu.

(kay)

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.