25.06.2022
Letošní ročník „jihomoravského monte carla“, tedy městského závodu supermotardů a čtyřkolek, se kvůli dopravním komplikacím v Hrušovanech nad Jevišovkou pojede premiérově v Moravském Krumlově, a to o víkendu 16. – 17. července. Co vše příprava takového závodu obnáší a na co se mohou návštěvníci těšit, nám řekly dvě osoby nejpovolanější – hlavní organizátor závodu Tomáš Ševčík a starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Tomáš Ševčík, hlavní organizátor závodu

 

Nadcházející závody supermotardů a čtyřkolek se kvůli objížďce, omezující průjezd centrem Hrušovan nad Jevišovkou, pojedou premiérově v Moravském Krumlově. Proč padla volba právě na něj?

 

T.Š.: Volba na Krumlov padla především díky Tomáši Třetinovi, tamějšímu starostovi. Ten se byl v Hrušovanech na závodech podívat už potřetí a sám se nám nabídl, že bychom mohli jet i v Moravském Krumlově. Když jsem se pak v březnu dozvěděl o objížďce přes Hrušovany, kvůli níž nám závod nebyl na původním okruhu povolen, byla to jediná možnost, jak supermoto v letošním roce zachránit.

 

Znamenala změna lokality závodu i nějaké zásadnější komplikace v jeho organizaci?

 

T.Š.: Nevím, jestli to jsou přímo komplikace, ale vše nyní musíme řešit na vzdálenost 35 km – dříve jsme vše měli v místě. Dále taky neznáme místní okruh tak dobře a do detailu, jako ten náš hrušovanský, po kterém chodíme a jezdíme dennodenně, a známe tak bez nadsázky každý centimetr tratě.

 

          
Nákres více než kilometrové závodní tratě pro závody Supermoto MK 2022 / oficiální plakát akce. Foto: pořadatelé Supermoto M. Krumlov 2022

 

Co bylo při přípravě nadcházejících závodů nejtěžší? Dodám jen, že na ni bylo ve srovnání s minulými lety extrémně málo času – objízdná trasa přes Hrušovany totiž byla vyhlášena, jak jsi už řekl, teprve v březnu.

 

T.Š.: Je to pravě zmíněný čas na organizaci, toho letos máme fakt zatraceně málo. Pevně věřím, že ale vše zvládneme ke spokojenost jak diváků, jezdců i celého organizačního týmu a také že v Krumlově nejedeme naposledy.

 

Jaká vlastně byla spolupráce s vedením Moravského Krumlova při přípravě závodu?

 

T.Š.: Spolupráce s městem je nesrovnatelně příjemnější oproti Hrušovanům. Krumlovští závody doslova chtějí a my máme z jejich nadšení obrovskou radost. Pánové Třetina, Fráňa a Košíček – to jsou lidé, kteří nás od samého začátku podporují a pomáhají nám a vycházejí nám vstříc.

 

Můžeš prozradit jména alespoň některých jezdců, kteří se v červenci postaví na startovní rošt moravskokrumlovského městského okruhu?

 

T.Š.: Jasně. Nebudou samozřejmě chybět stálice známé z Hrušovan: Erik Provazník, Miloš Řihák nebo Petr Ludvík. To je taková vedoucí trojka třídy S1. Ve čtyřkolkách se pak o perfektní show postarají Petr Ševčík, Miroslav Sýkora nebo Ladislav Bouška. Navíc máme přihlášené i zahraniční jezdce, a to konkrétně z Polska, Rakouska i Slovenska. Myslím, že se návštěvníci mají skutečně na co těšit.

 


Startovní rošt závodu Supermoto, zde ještě v Hrušovanech nad Jevišovkou. Foto: Vašek Volf

 

A když už přišla řeč na jezdce, máš od nich již nějaký feedback k novému okruhu? Co říkají na tuto změnu?

 

T.Š.: Samozřejmě, že mám. Než jsem se rozhodl uspořádat závody v Moravském Krumlově, obvolal jsem pár riderů s otázkou, co si o novém místě myslí. Odpověď byla u všech naprosto stejná: „Jasný že jedu, moc se těšíme, bude to parádní výzva!“.

 

Jedná se o premiérový ročník závodů v Moravském Krumlově. Myslíš, že se zde supermoto zabydlí na delší dobu nebo se opět za rok vrátí do svých domovských Hrušovan? Jak vlastně vidíš budoucnost závodu celkově?

 

T.Š.: To vše se ukáže až v červenci přímo na trati. Uvidíme, jak se nová lokalita bude líbit divákům, jezdcům, samozřejmě vedení města a v neposlední řadě také i supermoto teamu. Poté se budeme bavit a vyhodnocovat, co a jak dál.

 

Na co všechno kromě adrenalinem nabitých soubojů na trati se mohou návštěvníci letos těšit? Plánuješ nějaké zásadní novinky?

 

T.Š.: Zásadní novinkou je právě nová lokalita závodu. Jinak pojedeme jako vždy třídy supermoto S1, S2, čtyřkolky a Jirka Mičánek pak tradičně exhibici s Lamborghini Huracán SuperTrofeo. Pro diváky budou připraveny jízdy po okruhu v safety-caru, kterým by měl letos být Mercedes-Benz SL63 AMG zapůjčený od partnera závodu – autosalonu Hošek Motor. Samozřejmostí budou stánky s merchem a chutným občerstvením, ale také VIP zóna. Po závodech v sobotu pak plánujeme i afterparty v místním klubu ANERI. Kompletní program závodního víkendu s časy jednotlivých rozjížděk je pak k dispozici na našem webu www.supermotard.cz.

 

  

Oficiální program Supermoto Moravský Krumlov / tým Supermoto v čele s Tomášem Ševčíkem. Foto: pořadatelé Supermoto MK 2022 / Vašek Volf


A na závěr, prosím, pozvi z pozice hlavního organizátora občany Moravského Krumlova a ostatní fanoušky motorosportu na tyto jedinečné závody.

 

T.Š.: Zveme všechny na jedinečné městské závody plné adrenalinu. Slibujeme vám, že to, co uvidíte 16. - 17. července v Moravském Krumlově, rozhodně nezažijete nikde jinde. Na jedné trati a v jeden den uvidíte jezdce supermota, čtyřkolek a supervýkonné závodní Lamborghini, svezeme vás i v našlapaném safety-caru. Celým víkendem vás pak s komentátorským mikrofonem v ruce provedou Radim Vavřík a Jan Kvasnička. Těšíme se na vás, váš team Supermoto Moravský Krumlov.

 

 

Tomáš Třetina, starosta Moravského Krumlova a senátor za okres Znojmo


Pane starosto, jak se Vy osobně těšíte na letošní supermoto, které naváže na až šest desítek let starou tradici silničního a terénního závodění ve Vašem městě?

T.T.: Těším se, a to moc. Věřím, že návrat motocyklových závodů do Moravského Krumlova potěší nejen místní, ale také návštěvníky našeho města a zpříjemní jim letní dny.

 

Vloni jste navštívil závody přímo v Hrušovanech nad Jevišovkou. Co jste říkal na tamější okruh a atmosféru na něm?

 

T.T.: Manželce i mně se to líbilo. Závody mají atmosféru, energii a jsou svou velkou atraktivitou pro diváky velmi přitažlivé. V Hrušovanech berou závody za své, a právě ten místní patriotismus nejen kluků Ševčíků, ale třeba také Patrika Reichla a jeho týmu, to je prostě super.

 


Tomáš Třetina předává poháry třem nejlepším závodním ve třídě motokár, Supermoto Hrušovany 2020. Foto: Supermoto Hrušovany

 

Myslíte si, že se závody po letošní premiéře v Krumlově uchytí?

 

T.T.: Věřím, že ano. Letos vše připravujeme s velkou odpovědností tak, abychom dosáhli kvality pořadatelského zabezpečení stejné úrovně, jako tomu bylo a je v Hrušovanech.

 

Vy sám jste fanouškem motorsportu? Pokud ano, tak kterou jeho oblast rád sledujete – automobilové či motocyklové soutěže, silniční nebo spíše terénní závody?

 

T.T.: Motorsport jako takový příliš nesleduji. Zároveň mě ale velmi mrzí, že se již nejede Grand Prix v Brně, že vše se tak hloupě rozplynulo. Snad právě jízdy v Krumlově budou aspoň malou náhražkou těchto legendárních závodů.

 

A na samotný závěr poprosím, stejně jako Toma Ševčíka, i Vás o krátkou pozvánku na supermoto, tentokrát však z pozice starosty města.

 

T.T.: Supermoto v Krumlově je skvělým doplněním atraktivní nabídky akcí pro návštěvníky i místní pro nadcházející letní měsíce. Věřím, že budete nadšení a že si závody maximálně užijete. Těšíme se na vás.

 

Supermoto Moravský Krumlov - infobox

 

Termín: 16. - 17. července 2022
Místo: Moravský Krumlov, okres Znojmo
WEB: https://supermotard.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/supermoto.hrusovany
Facebooková událost: https://fb.me/e/1OFgR9mQa
Článek o historii závodění v Moravském Krumlově: https://www.motolevel.com/clanek-13458-supermoto-navaze-na-bohatou-zavodni-historii-moravskeho-krumlova

 

Vašek Volf
25. 06. 2022

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.