22.06.2022
Kdo dal v neděli přednost špičkovému sajdkárkrosu před poležením u vody, ten zajisté nelitoval. Na 1700 metrů dlouhém okruhu s několika extrémními sjezdy a výjezdy se bylo opravdu na co dívat. Mezi sajdkáristy kromě žhnoucího slunce diváky nejvíce rozpalovaly souboje mezi posádkami Černý-Chopin a Boukal-Vitoň a samozřejmě také jízda domácích Polívky se Zatloukalem.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Do čtvrtého závodu zasáhlo kromě české špičky i několik zahraničních posádek a díky nim startovní listina nabobtnala na poměrně slušných šestnáct posádek v MMČR a sedmnáct párů v přeborech. Také souboje čtyřkolkářů oživilo několik cizinců, kteří si přijeli vyzkoušet trať, která bude na podzim hostit „národy".

MMČR SIDECARV první jízdě nejlépe odpálil od startu Boukal před Černým a bratry Vejchodovými. Po několika kolech tvrdých soubojů nakonec Černý s Chopinem v jedné ze zatáček zlomili odpor posádky Boukal-Vitoň a dojeli si tak pro vítězství v první jízdě. „První start jsem pokazil, ale měli jsme dobré tempo a povedlo se nám ho držet až do konce,“ okomentoval úvodní rozjížďku Lukáš Černý. „Horkem nám praskly silenbloky na chladiči, naštěstí ale vydržely a dojeli jsme,“ oddechl si v cíli. „Přestože jsme do první jízdy odstartovali první, tak po dvou nebo třech super kolech nás kvůli mojí školácké chybě předjel Lukáš Černý a v tu chvíli jsem úplně vypadl z tempa,“ sypal si popel na hlavu Honza Boukal. Třetí místo udrželi Vejchodové před Polívkou se Zatloukalem. Pátí dojeli Králíček s Boukalem.Druhá rozjížďka přinesla jasné vítězství česko-francouzského páru. „Kramolínské závody byly pro všechny těžkou zkouškou hlavně kvůli počasí. Pochvalu mají pořadatelé, že udrželi trať v takovém stavu, že se dalo závodit,“ smekl klobouk vítěz. „Start druhé jízdy se už povedl a mohli jsme jet tak svoje tempo až do cíle. Celý team odvedl jako vždy super práci, takže jsme s výsledkem všichni spokojení.“ Boukal s Vitoňem museli na několik kol zastavit v depu. „Druhý start už tak dobrý nebyl, ale ze čtvrtého místa jsme se asi za tři kola dostali za Lukáše a jelo se nám mnohem lépe. Někde v polovině jízdy nám ale upadl chladič, tak jsme zastavili v depu, kde nám mechanici Olda s Radkem a klukama od Lukáše Černého, za což moc děkujeme, chladič přidělali. Než jsme ale vyjeli, zase jsem zazmatkoval a otevřel jsem víčko od toho vařícího chladiče a vypustil jsem vřelou páru přímo na naše mechaniky,“ líčil trable Boukal. O druhé místo si to tak rozdali Polívka-Zatloukal s Vejchodovými. Domácí jezdec, hnán desítkami fanoušků kolem trati, druhé místo udržel a Vejchodové tak v neděli brali již podruhé bronz. „V první jízdě mi došly síly, protože jsem volil špatné stopy a se sajdou se strašně pral,“ ohlížel se Polívka. „S Mírou jsme to o pauze probrali a ve druhé jízdě už to bylo o mnoho lepší, i když na konci jízdy jsem byl kvůli vedru také K.O.“

Vítězi dne se s plným počtem bodů stali Černý-Chopin, před Polívkou a Zatloukalem, třetí místo brali Vejchodové. V čele klasifikace šampionátu je po čtyřech odjetých závodech Černý s třicetibodovým náskokem na Polívku a dalších osm bodů ztrácí Vejchoda.

PŘEBOR SIDE a VETERÁNSpolečný závod Přeboru side a veteránů také nepostrádal dramatičnost. Pořadí se míchalo v obou jízdách jak mezi hobíky, tak mezi veteránisty a platilo klasické rčení o tom, že každý chvilku tahal pilku. V přeboru se nakonec s prašnou tratí nejlépe vypořádali Procházka s Dubským, kteří dojeli jednou první a jednou třetí. Dvě druhá místa zapsali Jurka s Hrochem a čtvrtí a první dojeli Jiroušek s Ochtábcem. Veteránům vládli Kříž s Machovským díky prvnímu a druhému místu. Jednou druzí a jednou třetí dojeli Funda s Vyšatou a celkově třetí skončili Peták s Hotovým.

Oživením dne byly ukázkové závody juniorských sidecarů. Zde zvítězili domácí Kalinovský s Padevětem a jim se budeme věnovat v podrobnější reportáži.


MMČR QUADMezi čtyřkolkáři se na tvrdých a prašných tratích cítí jako doma německý mladík Miro-Romeo Cappuccio. Ten nedal nikomu z Čechů šanci a z Kramolína si odvezl plnou bodovou nálož. Druhý Jiří Kašpar posbíral sice o osm bodů méně, ale navýšil tak své vedení v šampionátu na dvaadvacet bodů před Jakubem Kosteleckým. Toho v Kramolíně o bednu připravil další mladý dravec Adam Tuček a jemu patří mu i bronzová příčka po polovině seriálu.

Všechny výsledky najdete na odkazu https://racetiming.cz/archive.xhtml

Text a foto: Karel Švéda


Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.