21.06.2022
Nadcházející víkend bude v Kaplici patřit juniorům. Covidová opatření loňský závod evropského seriálu EMX65 a EMX85 spojený s domácím MMČR juniorů a žen posunula až na první zářijový víkend, letos se do Kaplice bez jakýchkoliv omezení sjedou jezdci již před prázdninami a závody se tentokrát obejdou bez kategorie žen. Závody tak slibují skvělou podívanou těch nejlepších jezdců třídy do 65 ccm a 85 ccm zóny „North West,“ kterou naši jezdci v této fázi sezóny absolvují a bojují o nominaci na finálový závod, který se pojede v rámci MXGP v Lokti v polovině července.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Vedoucím jezdce kategorie do 65 ccm je Brit Harry Dale, který prozatím posbíral 153 bodů, následuje jej dvojice Holanďanů druhý Kenzo Jaspers se ziskem 140 bodů a třetí je o pouhý bod zpátky Teunis Spijkerman. Nejlepší našim jezdce je Hugo Brant, který drží čtrnáctou pozici se ziskem 60 bodů i přes to, že se nemohl z důvodu zranění účastnit posledního závodu ve Vellhanu v Německu. Devatenácté místo drží Jan Veselý, který získal 25 bodů. Evropského šampionátu se také již stihli zúčastnit a zkušenosti nasbírat Dominik Hasoň, Tomáš Glogar a Patrik Nohavica. Za zmínku jistě stojí i průběžné páté místo Slováka Maxima Zimmermanna, kterého dobře známe z našeho mistráku.

 

Ve třídě do 85 ccm vládne Holanďan Gyan Doensen, který posbíral 163 bodů, o třináct bodů zpět je Dani Heitink a třetí místo prozatím drží Freddie Bartlett ze Švédska se 148 body. Naším nejlepším reprezentantem je patnáctý Martin Červenka s 30 body. Osm bodů má na svém kontě David Widerwill, který svůj potenciál ukazoval již při loňských rozjížďkách a letos bude chtít jistě znovu útočit na zisk vysokého počtu evropských bodů. Dalšími našimi jezdci, kteří již letos nakoukli do seriálu EMX85 jsou Jakub Zahradník, Stanislav Pojar, David Kadleček a Jan Švandrlík.

 

Pozadu nebudou chtít zůstat ani jezdci domácího seriálu ve třídách do 50 ccm, 125 ccm 2T a MX2 Junior. Vedoucími jezdci těchto tříd jsou prozatím Rakušan Elias Eder ve třídě do 50 ccm, Julius Mikula kraluje 125 ccm 2T a Tomáš Pikart v nejsilnější třídě MX2.

 

„Loňské závody byly pořadatelsky zvládnuté na výbornou, skvěle připravená trať i zázemí pro jezdce a jejich doprovod, velmi dobrá organizace celého programu obou závodních dní i spolehlivě fungující traťoví komisaři. Věřím, že letošní závody minimálně na stejné úrovní,“ uvedl předseda JURY MMČR junior Václav Vizinger.

 

V motokrosovém areálu bude v sobotu 25. června od 18:00 připraven i doprovodný program v podobě MX party, na kterou jsou všichni srdečně zváni.

 

 

TZ Junior MX

21. 6. 2022

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.