31.07.2022
V sobotu 30.7.2022 pokračoval další díl německého šampionátu v sajdkárkrosu na světové trati ve Strassbessenbachu kvalitní kvalifikací! Slavný areál zlákal mnoho hvězd z MS a také českou posádku Diblík-Gábor, která se vrací po několikaměsíční pauze po zranění.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Jak pořadatelé avizovali, pojali letošní ročník velkolepě. Do závodu se přihlásilo celkem 50 posádek z 9 zemí. Ze světových hvězd nechyběli vícemistři světa Vanluchene-Bax či desetinásobný mistr světa Willemsen s francouzským spolujezdcem Lebretonem, přední angličtí, holandští, švýcarští a rakouští piloti. Z celkového počtu pak 16 startovalo v místním „přeboru“, kde si vítězství vyjeli nám známí Hengster-Jahnová, kteří bodovali na českém mistráku v Krásné Lípě.Sobotní kvalifikace tak byla výživná pro všechny zúčastněné. Došlo k rozdělení do dvou skupin, kde všichni podstoupili měřené tréninky o rozdělení na start v nedělních závodech.

Ranní volný trénink vyšel Diblíkovi s Gáborem lépe než ten měřený. V prvém případě ve své skupině zaujali 7. místo a v druhém 10. místo, které bylo rozhodující o pozici na startu.


Výsledky sobotního měřeného tréninku:

A
1. Leferinkové (NED), 2. Van de Lagemaat-de Veene (NED-BEL), 3. Wijers-Soenens (NED-BEL), 4. Blank-Blume (GER), 5. Müllerové (GER), 6. Peter-Debruyne (GER-BEL), 7. Brown-Horton (GBR), 8. Faustmann-Zimmermann (GER), 9. Kinge-Panel (GBR), 10. Wisselink-Jens (NED)

B
1. Vanluchene-Bax (BEL-NED), 2. Lielbardis (LAT), 3. Heinzer-Betschart (SUI), 4. Keuben-Rietman (NED), 5. Weiss-Schneider (AUT), 6. Prümmer-Steegmans (GER-BEL), 7. Willemsen-Lebreton (NED-FRA), 8. Mulders-van de Wiel (NED), 9. Foden-Cooper (GBR), 10. Diblík-Gábor (CZE)

Kompletní výsledky naleznete na: https://www.dmsb-sport.de/53_Int_DMV_Motocross_Strassbessenbach_13055/TW_ON_Virtueller_Aushang.php


Na fotogalerii od Lien Vandeursen můžete přejít kliknutím na odkaz níže:
https://photos.google.com/share/AF1QipOJp3vXXijirwPwoZc3QiFf9evD-Zg6MwNCdS8cu9zgetC4TekgtlW2zweWg2tguQ?key=dkdBMEVVZXhxQjZXUXFWZ05WX1c3ZkdDbGJ0UThRNedělní program:V nedělních jízdách přejeme naší posádce hodně štěstí!(joh)
Foto: Lien Vandeursen (úvodní), FB Diblík-Gábor

30.7.2022

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.