01.08.2022
Víkendový německý šampionát ve Strassbessenbachu vyvrcholil v neděli 31. července. Charakterizoval ho plně a kvalitně obsazený startovní rošt s mnoha světovými posádkami, zaplněné hlediště i slunné počasí. Samotné závody pak ovládla belgicko-nizozemská posádka Vanluchene-Bax. Český prapor pak v top15 zvedli Diblík s Gáborem...
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChatJediní čeští závodníci na trati vyráželi vždy do závodů až ze druhé startovní řady, kterou si vyjeli v sobotní kvalifikaci. V první rozjížďce se naše posádka pohybovala kolem 15. pozice, když v úvodu si jí nevyhnuly problémy. „Na začátku nám byl urvaný "chcípák". Start z druhé řady se ne úplně moc vydařil, ale jinak se jelo dobře. Skončili jsme jako patnáctí,“ sdělovala na svých stránkách posádka.

O poznání lépe se jim vedlo v poslední jízdě, kdy jsme ji na časomíře mohli hledat v elitní desítce hvězdně nabitého závodního pole. „Jelo se nám daleko lépe. Start se nám podařil kolem 9.pozice a celkem jsme se dlouho pak drželi na 12. místě. Kyčel ale Robina celkem bolela, takže dvě posádky jsme museli pustit před sebe. Dojeli jsme tak na krásném 14.místě, což je po více jak 2 měsíční pauze a v takovém závodě, nádherný výsledek a jsme spokojení,“ hodnotili v cíli.Kvalitně obsazený mezinárodní závody pak suverénně ovladli vícemistři světa Vanluchene-Bax, kteří obě jízdy vyhráli. Pozornost ale na sebe upoutala šestnáctiletá lotyšská dvojčata Lielbardisové, pro které byl takovýto závod první velkou mezinárodní zkušeností. Rozhodně kuráž jim nechybí, když v první jízdě skončili jako druzí a v poslední jako třetí. Celkově jim patřila senzační druhá příčka. Stupně vítězů pak dorovnala nizozemská posádka Keuben-Rietman. Za nimi pak následovali přední rakouští jezdci Weiss-Schneider a švýcarská špička Heinzer-Betschart. Desetinásobný mistr světa Daniel Willemsen bral body jen za první jízdu, v nichž skončil jako sedmý.Celkové výsledky MM Německa, Strassbessenbach:
1. Vanluchene-Bax (BEL-NED, 50 b.), 2. Lielbardisové (LAT, 42 b.), 3. Keuben-Rietman (NED, 38 b.), 4. Weiss-Schneider (AUT, 33 b.), 5. Heinzer-Betschart (SUI, 30 b.), 6. Brown-Horton (GBR, 27 b.), 7. Leferinkové (NED, 27 b.), 8. Foden-Cooper (GBR, 24 b.), 9. Prümmer-Steegmans (GER-BEL, 20 b.), 10. Peter-Debruyne (GER-BEL, 19 b.), … 15. Willemsen-Lebreton (NED-FRA, 14 b.), 16. Diblík-Gábor (CZE, 13 b.)Celkově sajdkárkrosoví veteráni:
1. Schmid-Kälin (47 b.), 2. Garhammer-Klooz (47 b.), 3. Seubert-Seubert (40 b.)
(joh)
Foto: FB jezdců

1.8.2022

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.