04.08.2022
Jen kousek za našimi hranicemi v sousedním Rakousku se konal tradiční volný závod v motokrosu a sajdkárkrosu, který každoročně pořádá motokrosový klub v Nursch. Na sobotu 30. července na něj zvala rakouská legenda Anton Wanger, který již pěknou řádku let prohání naše jezdce v českém šampionátu. V jeho domovině však vládli bratranci Ladislav a Vítězslav Pečové.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat„Již potřetí jsme zde startovali, takže trať dokonale známe. Jelo se nám proto velmi dobře. První trénink zapršelo, takže bylo bláto a klouzalo to, ale pak to oschlo a bylo to dobré svezení. Vše bylo nachystané suprově. Je jen škoda, že nepřijelo více posádek z naší republiky,“
povzdechl si Ladislav Peč.

Startovní listina totiž obsahovala celkem devět posádek, včetně tří českých. Rozvětvená rodina Pečových dala dvě a tu třetí tvořila motoristická persona Josef Peták a Václav Hotový. Kromě sajdkár se představilo i 29 motokrosařů rozdělených do tří tříd.Časově velmi náročný program pak zapříčinil, že sajdkáry odjely pouze jen jednu jízdu. Tu ovládli Ladislav a Vítězslav Pečové před veteránisty Josefem Petákem a Václavem Hotovým. Jako třetí se umístili Ewald Schönhofer a Ralf Schmipel. Hostitel Anton Wanger s novým spolujezdcem Markusem Spitzerem se museli spokojit se 4. příčkou.


Celkové výsledky sajdkár:
1. Peč-Peč (25 b.), 2. Peták-Hotový (22 b.), 3. Schönhofer-Schimpel (20 b.), 4. Wanger-Spitzer (18 b.), 5. Wanger- (16 b.), 6. Peč-Krejčí (15 b.), 7. Umgeher-Rottensteiner (14 b.), 8. Lechner-Lechner (13 b.), 9. Schermann-Schermann (DNF, 0 b.)
(joh)
Foto: Albert Anker, FB Sidecarcross tým Peč

4.8.2022

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.