03.08.2022
Dvěma závody na French Historic Grand Prix na okruhu Paul Ricard skončila v červnu první část sezóny šampionátu BOSS GP. Atraktivní formulový podnik se po letní pauze vrátí do akce na Automotodromu Brno při Masaryk Racing Days.
autaAuta

Už tři závodní víkendy letos absolvovali jezdci BOSS GP, seriálu, ve kterém startuje bývalá technika F1, F3000, IndyCar, GP2 nebo Auto GP. Při French Historic Grand Prix viděli diváci hned několik klasických F1 vozů, což před brněnskou zastávkou slibuje napínavou podívanou.

S šampionátem BOSS GP je neodmyslitelně spjat F1 monopost Toro Rosso STR1, který pilotuje Ingo Gerstl. Rakušan je na Masarykově okruhu držitelem oficiálního traťového rekordu. Toro Rosso STR3  přivezl ukázat Thomas Jackermeier, ale svezl se s ní pouze v úvodních volných jízdách, pak přesedlal na Dallaru GP2. Další F1 přivezl Ulf Ehninger, a to Benetton 197B. Poslední plnokrevný vůz F1 dovezl na Paul Ricard domácí jezdec Didier Sirgue. Jaguar R2 patřil právem k ozdobám tohoto závodu BOSS GP. Riccardo Ponzio vlastní vůz Jaguar R3 a Frits van Eerd Jaguar R5, ti však do Francie k třetímu závodnímu víkendu nepřijeli.

Ve třídě Open startoval s modifikovanou Dallarou WS Harald Schegelmilch. Pod portugalskou vlajkou velmi úspěšně závodil Zdeněk Chovanec Lopez.

Mezi F1 v obou závodech dominoval Ingo Gerstl, který začínal v Interserii v 90. letech s vozy F3000 a IndyCar. Dvakrát druhý dojel Ulf Ehninger a bronzová místa zbyla na domácího Didiera Sirgua s Jaguarem R2.

Ve třídě Super Lights vyhrál dvakrát mladý Rakušan Alexander Geier na Tatuus WS Renault 3.5 V6 před svým krajanem Andreasem Haslerem na Dallara WS Nissan 3,5 V6.

V nejpočetnější skupině Formula si první závod užíval v čele klasifikace třídy závodník s českými kořeny Zdeněk Chovanec Lopez. Porazil i Simoneho Colomba a Marca Ghiotta ve vozech Dallara GP2. Čtvrté místo odvezl si překvapivě odvezl Francesco Malavasi a pátý dojel Nicolas Matile s vozem Lola – Auto GP. Ve Francii startovali i další domácí závodníci Peyre, Moretti nebo Girardet.

Druhý závod opět patřil Chovanci Lopezovi, který dokončil před Simonem Colombem. Bronzovou pozici uhájil Marc Faggionato s Dallarou GP2. Francouz Girardet dokázal s Dallarou WS V8 vybojovat pátou příčku v klasifikaci nejpočetnějšího závodního pole rychlých formulí.

Aktuálně má BOSS GP letní pauzu, po které následuje závod při Masaryk Racing Days v Brně, kde patří BOSS GP k pravidelným hostům. Motorističtí fanoušci se na přehlídku rychlých vozů mohou těšit 10. a 11. září.