05.09.2022
Nadcházející víkend 9. – 11. září se na start brněnského okruhu postaví skutečné legendy světového motorsportu – ohlušující monoposty F1, kterým budou během akce s názvem Masaryk Racing Days & Boss GP sekundovat silná gétéčka, cestovní vozy i historici v rámci včleněného šampionátu Haigo.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Návštěvníci se mohou těšit na nabitý závodní program již od pátku až do neděle, a to již od samého rána až do pozdního odpoledne. Hlavním diváckým lákadlem bude šampionát Boss GP, kde se představí hned čtyři monoposty F1 – třikrát to budou bývalé vozy týmu Torro Rosso z let 2006 až 2008 a jeden ex-monopost týmu Lotus z roku 2010. Za volant jednoho z vozů Torro Rosso se pak posadí Rakušan Ingo Gerstl, který je držitelem aktuálního traťového rekordu na brněnském Automotodromu. „Efjedničkám“ budou na startu sekundovat formule specifikace F3000, IndyCar, GP2 či Auto GP.

 

Součástí letošních Masaryk Racing Days bude i vytrvalostní šampionát FIA CEZ / ESET Cup Series / Česká trofej či závody historických vozidel Haigo. V rámci prvně zmíněných podniků brněnský okruh opanují silná „gétéčka“ jako Mercedes-AMG GT3, Audi R8 LMS Ultra GT3 nebo Lamborhini Huracán Super Tropheo ze stáje brněnského týmu Mičánek Motorsport. Tyto supersporty pak doplní i závody Renault Clio Cup či podnik FIA CEZ Formula D2. V rámci historického šampionátu Haigo pak na trať vyrazí desítka formulových monopostů Estonia či MT, tak více než dvacet cestovních vozů jako například domácí ŠKODA 130 LR, Škoda 130 RS nebo vozy Lada různých typů.

 

Mezi některým z celkem dvaceti naplánovaných závodů bude navíc možné nahlédnout také do servisního zázemí jednotlivých týmů – pro diváky bude po celý víkend otevřen paddock.

 

Vstupné

 

Vstupenky je možné koupit jak jednodenní, tak celovíkendové, přičemž otevřeny budou tribuny C a F, sedadlové tribuny u cílové rovinky a právě paddock. V prvním případě vyjde lístek na 300,- Kč, cena víkendové vstupenky pak byla stanovena na 400,- Kč. K dispozici jsou také připraveny VIP vstupenky, ty jsou však k dostání pouze v on-line prodeji. Děti mají vstup na závody zdarma. Parkování je též zdarma, a to u otevřených tribun. 

 

Více informací o závodu včetně startovních listin naleznete zde: https://www.automotodrombrno.cz/masaryk-racing-days-2022/

 

 

 

Autor: Vašek Volf

5.9.2022
 

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.