15.09.2022
Minulý víkend 10.-11. září 2022 byl ve znamení posledního podniku Mezinárodního mistrovství České republiky v Supermoto. Proběhl v rakouském Melku a byl spojen s rakouským mistrovstvím. Tato disciplína spojuje asfaltovou a terénní část, což je pro jezdce ale i pro diváky velice atraktivní. Finále bylo velmi napínavé a všichni se procvičili v počtech a strategiích. Za poslední závod byl jezdcům totiž připsán dvojnásobný počet bodů, a tedy i malá chyba mohla zamíchat s výsledným pořadím.

Během sobotního odpoledne proběhl kvalifikační trénink o postavení do třířadého roštu na nedělní finále. V neděli následoval nejprve warm up a poté dvě finálové jízdy, které rozhodly nejen v mistrovských třídách o vítězích.

Supermoto přišlo podpořit mnoho rakouských diváků, ale samozřejmě i rodinných příslušníků jezdců. A bylo opravdu na co se dívat. Finále bylo ve znamení velkého souboje jezdců ve třídě S5 junior, kdy o první místo soupeřil Matěj Kokeš s rakouským závodníkem Christophem Steinerem. Nakonec po pádu Matěje Kokeše jako první viděl šachovnicový prapor Christoph Steiner, ale Matěj Kokeš se okamžitě zvedl a dojel na druhém místě. Jako třetí dojel do cíle Jakub Machát.

V celém seriálu se na prvním místě umístil se startovním číslem 888 Matěj Kokeš, který se tak stal mistrem ČR ve třídě S5. Na druhém místě se startovním číslem 62 skončil Jakub Machát a na třetím se startovním číslem 281 Christoph Steiner.

V třídě S1, která byla spojena s rakouskou třídou S1 Prestige, bylo také mnoho krásných soubojů, ale nakonec bylo o prvním místě velice rychle rozhodnuto. Milan Sitnianský (start. č. 121) soupeřil na prvních místech s rakouskými jezdci, kteří nemohli do výsledků českého mistráku již nijak zasáhnout. Zato o druhé a třetí místo probíhal souboj mezi Erikem Provazníkem (140) a Peterem Mayerbüchlerem (688). V tomto pořadí nakonec projeli cílem.

Mistrem České republiky se stal potřetí Milan Sitnianský, jako druhý se umístil Peter Mayerbüchler a na třetím místě Erik Provazník.

V ostatních kategoriích bylo také mnoho napínavých soubojů. Moc děkujeme všem jezdcům, kteří se zúčastnili celého seriálu MMČR Supermoto a těšíme se na sezónu 2023.