20.09.2022
Asi žádnému ze skalních motokrosových fanoušků neunikla informace o návratu Václava Kováře na závody. Vašek se vrátil v Přerově a ve svém prohlášení po závodě potvrdil, že se diváci můžou těšit na startovní číslo #101 i na posledním mistráku v Klukách u Písku.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

O víkendu jsem se vrátil na startovní bránu. Téměř 2 roky od posledního závodu, které jsem trávil ježděním po doktorech a rehabilitací.

 

Před třemi týdny jsem se opět vrátil na motorku. Dal jsem si pár tréninků, záda se zdály být stabilní a tak jsem se rozhodl, že vyrazím na závody. Od závodu jsem si nic nesliboval, jel jsem se prostě zúčastnit, odstartovat si v davu závodníků a připomenout si tu závodní atmosféru.

 

Trať mě velmi překvapila, neměl jsem na Přerovskou trať úplně hezké vzpomínky, co se týče příprav, ale tentokrát to bylo skvělé.

 

Od rána jsem se snažil toho co nejvíce najezdit. V kvalifikaci jsem si zkusil jedno rychlé kolo, to stačilo na 8. místo. Poté jsem zas najížděl pro mě důležité minuty.

 

Do první jízdy se mi podařilo dobře odstartovat a já se ocitl na 3. místě. V tu chvíli jsem se snažil nasadit vysoké tempo, co měli kluci, udržel jsem se na třetím místě asi 3 kola, pak jsem ztuhnul a začal couvat. Snažil jsem se nikomu nezavazet a dojet prostě do cíle. V cíli to bylo 12. místo.

 

Do druhé jízdy jsem odstartoval kolem pátého místa. Nasadil jsem si cca 80% tempo a snažil se ho udržet do konce. Velice jsem v jízdě pociťoval ty 2 roky pauzy. V cíli druhé jízdy 13. místo.

 

Když se podívám na výsledky, tak je to otřesný. Nicméně ten čas co já lítal po doktorech a ostatní závodili a trénovali, se někde musel projevit.  Jsem s víkendem spokojený, pro mě a hlavně moje záda to byl náročný víkend. Jsem rád, že jsem byl na závodech, zdravotně jsem to zvládl. Můžu dál fungovat.

 

Chtěl bych moc poděkovat Zuzce za podporu a pomoc všem, kteří na mě nezapomněli! Za 14 dní se vidíme v Klukách na dalším závodě…

 

VK101

 

Připravil: Ondřej Novotný

Zdroj: Fb Václav Kovář

Foto: Pavel Horák

20. 9. 2022

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.