21.09.2022
Neúprosně se blíží vrchol letošní světové sezony – Pohár národů v sajdkárkrosu a čtyřkolek, který poprvé v historii bude hostit Česká republika. Nejlepší jezdci svých zemí budou usilovat o vítězství na zapadočeské trati v Kramolíně u Nepomuku ve dnech 24.-25.září. Jako hostitelé budeme moci nasadit v každé disciplíně dvě družstva. Podívejte se na soupisky, kdo vše bude reprezentovat!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Letošní sajdkárkrosové a quadcrossové národy slibují rekordní účast celkem 32 týmů z 18 zemí, včetně USA!

Český reprezentační výběr oproti předešlým rokům bude velmi početný. Jak v sajdkárkrosu, tak i v quadcrossu budeme mít po dvou družstvech. Manažeři na soupisku nominovali následující posádky a jezdce:

Česko:

Sajdkárkros

A
#19 Lukáš Černý – Bastien Chopin
#20 Jan Boukal – Radek Vitoň
#21 Jan Polívka – Miroslav Zatloukal


B
#46 Josef Peták – Václav Hotový
#47 Martin Žižlavský – Jan Hanulík
#48 Martin Králíček – Pavel Boukal


Manažer: Přemysl Hájek

„Bude hodně záležet na více faktorech, trať v Kramolíně je specifická a našim jezdcům by měla sedět. Pokud se umístíme do první pětky, budu spokojen,“ zhodnotil ambice českých sajdkárkrosařů Přemysl Hájek, předseda Komise motokrosu Autoklubu ČR.

Quadcross

A
#28 Jiří Kašpar
#29 Adam Tuček
#30 Jakub Kostelecký


B
#49 David Sůsa
#50 Jan Brhel
#51 Zdeněk Poláček


Manažer: Jan Rejholec


Na ostatní národní družstva se můžete podívat níže:

SAJDKÁRKROS:


QUADCROSS:Přijměte naše pozvání a určitě si nenechte takovou podívanou s největšími hvězdami svých zemí ujít! „Bude to ohromný zážitek pro diváky. O víkendu by mělo být příznivé počasí a trať bude opravdu ďábelsky rychlá. Takže k vidění budou podél lesa patnácti dvacetimetrové skoky úplně na hranu, skutečně adrenalinová pecka,“ zve Přemysl Hájek příznivce. K nadcházejícímu vrcholu sezony se vyjádřil i promotér WSC Martin Beňa. „Diváci se mají tentokrát skutečně na co těšit. Dramatické souboje na trati, boj do posledních metrů, ale také světelná show při večerním představení týmů, party s bohatým programem, včetně ohňostroje. Připravili jsme doufám důstojné rozloučení s letošní sezónou a budeme rádi, když u toho budou čeští fanoušci s námi, a společně si to užijeme. Hlavním tahákem je zejména účast týmu USA ve čtyřkolkách.“

Díky novému titulárnímu sponzorovi rakouské společnosti JAY PARTS je rovněž zajištěn živý přenos do celého světa. Přímý přenos závodního víkendu najdete na kanálu WSC Sidecross Championship: https://page.inplayer.com/fimsidecarcross/

Vstupenky pak lze koupit přednostně prostřednictvím Ticketportál ZDE.(joh)
21.9.2022

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.