06.10.2022
Po odjetí posledního závodu MMČR sajdkár a čtyřkolek probíhalo v kulturním domě v Horním Újezdě ve večerních hodinách také slavnostní vyhlášení všech účastníků letošní republikové a přeborové sezony.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Na pódiu se postupně ocitli všichni přítomní jezdci ze všech vypsaných kategorií, aby z rukou předsedy Komise motokrosu Autoklubu ČR Přemysla Hájka převzali poháry a ceny. Hlavním partnerem slavnostního vyhlášení byla už tradičně společnost BO Motor-Oil CZ. Dále se na něm podílely Obec Horní Újezd, Taurus Trans, Mefo, SSW, Racetiming, ZD Dolní Újezd a Pardubický kraj.

V šestidílném šampionátu sajdkár a čtyřkolek vzešli následující vítězové:


Přebor ČR čtyřkolek juniorJuniroské čtyřkolky ovládla Slovenka Laura Mitašová, když vyhrála polovinu rozjížděk nebo skončila nejhůře druhá. K českému titulu si připsala i slovenský v countrycrossu. O 23 bodů za ní zaostal druhý Matouš Hráský. Jako třetí se vyprofiloval Václav Kovář.


Přebor ČR čtyřkolekSuverénním lídrem v přeboru se stal Marian Klíč, který vyhrál téměř všechny rozjížďky. Jako druhý skončil Miroslav Urban a se třetím se musel spokojit Jan Kašpar, jemuž na druhé místo chyběl start právě na posledním závodě. Bramborovou pozici pak obsadil Jaroslav Faktor, přezdívající Létající dědek.


MMČR čtyřkolekDramatická bitva o titul do poslední rozjížďky i posledních metrů na trati nabídla republika čtyřkolek. Mezi prvními třemi jezdci, Jiří Kašpar, Adam Tuček a Jakub Kostelecký, byly minimální bodové rozestupy, a tak finále v Horním Újezdě nabídlo napínavou podívanou. Nakonec titul chladnokrevně na svou stranu přiklonil Jiří Kašpar, pro kterého už je v pořadí čtvrtý! Vicemistra si vyjel po skvělých celosezonních výkonech mladý talent Adam Tuček a trojici nejlepších uzavíral zkušený Jakub Kostelecký. Jako čtvrtý se umístil Martin Dopita a top5 pak uzavíral Lukáš Procházka.


Přebor ČR sajdkár veteránVe veteránech se k nebývale suverénním výkonům rozjel bývalý mistr republiky a legenda Březovských strání Jaroslav Kříž s mladým spolujezdcem Michalem Makovským. Vyhrávali prakticky, co se dalo, až tedy na poslední závod. Titul jim zaslouženě patří. Jako druzí za nimi skončili Tomáš Hranický-Ladislav Ric a třetí Vítězslav Pechr-Martin Dostál. Do elitní pětky se dále natlačili čtvrtí Gintherové a pátí Peták-Hotový.


Přebor ČR sajdkárMistry v přeboru se stali Milan Jiroušek a Vladimír Ochtábec, kteří za ním mířili od prvních závodů. Na svém kontě mají nejvíce vyhraných podniků, takže titul je ve správných rukou. Za nimi pravidelně dojížděli Roman a Jiří Matýsové. Druhá příčka v konečném hodnocení je neminula. O 28 bodů pod nimi zaostávali třetí Miroslav Jurka a Miroslav Hroch. Do první pětky se propracovali dále čtvrtí Vlastimil Lizánek-Jan Poledník a pátí Tomáš a Antonín Šimůnkové.


MMČR sajdkárV mistrovské kategorii sajdkár se představilo za celou sezonu celkem 25 posádek, včetně několika zahraničních se čtyřnásobným mistrem světa Etiennem Baxem z Holandska. Od prvního závodu šli za titulem přímočaře Lukáš Černý a Bastien Chopin, ač i jim se nevyhli dva výpadky. Nasbírali nejvíce vyhraných rozjížděk i podniků, v níchž zajížděli nejrychlejší kola. Na posledním závodě jim byli nejvážnějšími konkurenty o titul Jan Polívka – Miroslav Zatloukal, kterým nakonec patřila druhá příčka. Až k závěru se do top trojky propasírovali Jan Boukal a Radek Vitoň, kteří během sezony laborovali s technikou. Na čtvrtou příčku přeci jen odsunuli navrátivší bratry Tomáše a Jakuba Vejchodovi. Do top5 se pak dostali bratři Jiří a Miroslav Herclíkové. O pouhé dva body za nimi skončili Ladislav a Vítězslav Pečové.

Nově mistři republiky v sajdkárkrosu převzali také „Putovní pohár“, který nechal při této příležitosti vyrobit Radek Chmel.Vítězný sajdkárkrosový tým JJD JAWA!Na menší fotogalerii z vyhlášení se můžete podívat na facebookové stránce CzechMoto a kompletní výsledky hledejte na racetiming.cz!(joh)
6.10.2022

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.