12.10.2022
Po cca dvou letech práce na projektu stavby okruhového speciálu Corvette C7.R Lukamotorsport pro partnera ENZO BENCINI, který je zároveň sponzorem Maxe v závodech motokár. Přišel den D, kdy nastala chvíle a při dni otevřených dveří AG Foods 14.09.2022 byla odhalena podoba C7.R veřejnosti.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Corvette C.7R je druhý projekt za dobu působení Lukamotorsport. Po ne moc dlouhém přemlouvání se zase domluvil a uskutečnil další projekt, který je s dalších životních příběhů majitele Lukamotorsport – Lukáše Karhana.


Corvette C7.R postavená z původně sériové základní verze Corvette C7 LT1 mohla vzniknout jen díky spolupráci týmu lidí, kteří na voze dlouze pracovali. A ve velkém podílu financování partnerem.


Finální podoba s označením Corvette C7.R ENZO BENCINI by Lukamotorsport disponuje motorem 6.2 V8 upraveným v partnerské firmě APP Racing Amsterdam motor disponuje výkonem 650PS/485Kw/750Nm.


V Corvette tento výkon přenáší Manuální 7st. Převodovkoa ZF. Motor je doplněn výfukem Kooks od hlav až po zadní tlumiče, které jsou od partnerské firmy MaM Exhaust Gmbh, která svody Kooks a X-pipe potáhla svojí speciální tepelně odolnou izolací.


Kola na voze od firmy jsou od vyzkoušeného výrobce značky ATS o rozměrech přední 18x11 a zadní 18x13, které jsou nazuté pneumatikami Michelin slick přední 30/68R18 a zadní 31/71R18. Podvozek je komplet ze série přepracovaný ve spolupráci s Ing. Petrem Hadasčokem. (který přímo spolupracuje s Corvette Racing).
Do vozu byl namontován bezpečnostní rám dle specifikace FIA – od partnerské firmy VND. Podvozek byl je doplněn tlumicemi Bilstein MSD 2. včetně pružin Eibach. Kompletní body kit karoserie byl vyroben ve spolupráci s partnerskou firmou Auto Reale panem Moravčíkem a kolegou od Corvette Racing Josefem Říhou. Brzdy na voze nesou jméno výrobce BREMBO osazené brzdovými destičkami PAGID. O kontrolu nad vozem se stará Telemetrie Aim 6“ TFT Dash Display with Road Icons for PDM08/PDM32 dodaná od partnerské firmy MEMOTEC. Váha vozu včetně náplní je 1300Kg, Rok výroby vozu 2022.


Při této příležitosti bylo na této akci představeno svým parterům a sponzorům závodní nářadí Maxe Karhana, a to Podvozek MS Kart Blue Phonix, na kterém bojuje v letošní sezóně 2022 v seriálu závodů MMČR, DKM, WSK ve třídě OK Junior o co nejlepší umístění, a to díky firmám AG Foods, Biogena a jejich dceřiných produktů a společností ENZO BENCINI, VITAMAXIMA, MAJESTIC TEA, TIKARO.


Ať se kola točí! 
 

TZ Lukamotorsport
12.10.2022

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.