12.10.2022
Našel si své pevné místo v republikové špičce a vystřídal Martina Michka na postu jedničky jihočeského motokrosu českého motokrosu. Rudolf Plch (24 let) obsadil slušivou pátou příčku v mezinárodním mistrovství republiky hlavní kubatury MX1, které pro něj bylo letos prioritou.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Na páté místo se poprvé posunul po srpnovém závodě v Pacově, kde skončil dvakrát pátý. Pacovskému závodu předcházel silný liják, který pořádně poznamenal jinak výborně připravenou trať. „Všichni se z toho stresovali, ale mně to po závodě v Petrovicích, kde bylo bezedné bahno, ani nijak nevadilo. Pacov je hodně rychlá trať, což mi za optimálních podmínek moc nevyhovuje. Byl jsem radši, že byla trať techničtější a pomalejší,“ připustil. „Na druhou stranu byla vyjetá jenom jedna ideální kolej, která byla hodně rozbitá. Ale mně se to líbilo, že to nebylo tak rychlé, jako bývá Pacov normálně,“ připomíná svůj do té doby nejlepší závod.
 

Pátý byl i předtím v Petrovicích, kde se ale kvůli složitým podmínkám odjela jen jedna jízda. „To byla jednolitá bahenní a vodní lázeň. Tam bylo úplně jedno, kudy se jelo,“ usměje se. „Ale trvalo pak dva dny, než umyjete a promažete motorku. To moc příjemné nebylo,“ dodá. „Jeli jsme tam čtyři sta padesát kilometrů a pak jsem si tam sjel nějakých čtyřicet minut.“

Jenže pak se ještě zlepšoval, v Přerově byl jezdce Promoto Husqvarna racing teamu dvakrát čtvrtý a na posledním podniku sezony v Klukách u Písku zajel svůj nejlepší výsledek v kariéře, když v obou finálových jízdách obsadil třetí příčku.
 

Pokračujte ve čtení ZDE

Autor: Pavel Kortus / Českobudějovický deník
Foto: Pavel Horák
12.10.2022

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.